ye-logo.v1.2

Як правильно використовувати захисну маску і рукавички влітку

Здоров'я 1963
Маску і рукавички радять носити з обережністю
Маску і рукавички радять носити з обережністю. Фото: pixabay.com

Рекомендації Центру громадського здоров'я (ЦГЗ).

Правила використання засобів індивідуального захисту (ЗІЗ) у літню пору такі ж, як і в будь-яку іншу. Як повідомляє Центр громадського здоров'я, захисну маску слід змінювати, якщо на неї потрапили біологічні рідини або вона стала вологою. Влітку це відбувається частіше. Це ж стосується і використання респіратора.

«Вірус SARS-CoV-2 не розмножується на поверхні маски, але може зберігатися на ній деякий час. В теплому і вологому середовищі, яке утворюється на поверхні засобів респіраторного захисту, створюються ідеальні умови для розмноження патогенних мікроорганізмів, які потрапляють туди із зовнішнього середовища або видихуваного повітря», - йдеться у повідомленні ЦГЗ.

Тепла погода — це додатковий привід уважно дотримуватись правил використання захисних масок. А саме:

не торкатися зовнішньої сторони маски під час її носіння;
знімати маску за резинки, не торкаючись її передньої частини та шкіри обличчя;
не використовувати одноразові маски повторно;
після зняття, або доторку до використаної маски, слід помити руки з милом або обробити їх спиртовмісним антисептиком.

«Щодо носіння медичних рукавичок влітку, то їх слід використовувати, коли є ризик контакту з біологічними рідинами.Захворювання на COVID-19 не передається через непошкоджену або пошкоджену шкіру. А контакт з біологічними рідинами може виникати, наприклад, під час догляду за інфікованим. В такому разі рукавички слід зняти та утилізувати одразу після процедури, для виконання якої вони були надягнуті», - зазначають у ЦГЗ.

Одягаючи медичні рукавички в громадських місцях, слід пам’ятати про ризики. Руки в рукавичках, якщо вони забруднені, так само як і без рукавичок, можуть переносити збудники захворювань на відкриті поверхні шкіри, зокрема на обличчя та слизову очей.

Надягнуті рукавички створюють хибне відчуття безпеки. А тривале використання медичних рукавичок може призводити до подразнення шкіри на руках.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Гаражі: продаж/оренда

  Так  Ні, дякую