ye-logo.v1.2

Народити в часи пандемії: чи дозволені партнерські пологи у Хмельницькому

Здоров'я 3249
Як проходять пологи в часи карантину на Хмельниччині
Як проходять пологи в часи карантину на Хмельниччині. Фото: ілюстративне pixabay.com

Нещодавно обмеження скасували.

Під час карантину в містах України було тимчасово призупинено партнерські пологи. Ці обмеження торкнулися й Хмельниччини. Аби убезпечити медперсонал і пацієнток від зараження, чоловіків не пускали підтримати своїх дружин під час пологів, не дозволяли провідувати жінок і після них.

Нещодавно заборону на партнерські пологи на Хмельниччині скасували. Як розповідає директорка Хмельницького обласного перинатального центру Лариса Притуляк, перед пологами партнер повинен пройти тестування на коронавірус методом ІФА або ПЛР.

«Якщо у чоловіка є на руках довідка, що він обстежився на COVID-19, і результати негативні, він може бути присутнім на пологах. Така довідка діє протягом 72 годин. Тобто обстежуватися майбутній тато має напередодні пологів. Жінок всіх ми обстежуємо при поступленні методом ІФА, - говорить Лариса Вікторівна. - Якщо у вагітної виявлений коронавірус, вона знаходиться на лікуванні в інфекційній лікарні. Якщо це напередодні пологів, чи коли починаються пологи, для таких хворих облаштоване спеціальне відділення в міському перинатальному центрі. Там є окремі входи, бокси, розвернута операційна».

Це відділення в міському перинатальному центрі визначено для всіх вагітних з COVID-19 в області. Як додає медик, поки що таких вагітних в області виявлено не було.

Після пологів до пацієнток теж допускають лише обстежених. «Карантин залишається, захворюваність не зменшилася. Тому, якщо людина не обстежена, ми в заклад не впускаємо. Ні в пологове відділення, ні в післяпологове. Якщо жінка себе погано почуває, у нас є персонал, який допомагає в усьому. Також після пологів допускається обстежений партнер», - додає Лариса Притуляк.

Така ж ситуація у міському перинатальному центрі. За словами директора центру Андрія Ропотана, партнерські пологи у закладі відновлені більше тижня тому.

«За декілька днів до пологів чоловік має пройти тест на коронавірус. Його допускають і в післяпологове відділення. Відвідування інших родичів ми рекомендуємо обмежити, - пояснює Андрій Григорович. - Бувають складні випадки, коли пацієнтка погано себе почуває. У нас є акушерки, санітарки, лікарі, які їй допомагають. Однак в індивідуальних випадках допускаються у відділення родичі, які пройшли обстеження на коронавірус».

В умовах карантину робота перинатальних центрів здійснюється з додатковим заходами безпеки. Зберігається масковий режим, безконтактна термометрія при вході, дезінфекція рук. «Ми правил карантину дотримуємося, але вагітних за потреби приймаємо. Якщо нормально проходить вагітність, за весь період вагітна 7-8 разів приходить до лікаря жіночої консультації. Наші акушери-гінекологи інформують жінок, які в них на обліку, при яких ознаках треба звернутися до лікаря. Щоб візити не були часті та не було скупчення, планові консультації призначають завчасно. Якщо виникають якісь скарги у жінки, однозначно приймаємо в будь-який час позапланово, - говорить директорка обласного перинатального центру. - Відновили також планові гінекологічні операції. Перед цим жінка обов’язково проходить тестування. Наразі у цьому відділенні заповнено 13 ліжок з 20».

Нагадаємо, станом на 13:30 24 червня у Хмельницькій області, за даними облдержадміністрації, зареєстровано 645 випадків захворювання на COVID-19.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую