ye-logo.v1.2

«Двостороння пневмонія без високої температури», — хмельницький журналіст про інфікування COVID-19

Здоров'я 12582
«Хочу, щоб люди схаменулися, бо епідемія COVID-19 лише наростає», — Богдан Теленько
«Хочу, щоб люди схаменулися, бо епідемія COVID-19 лише наростає», — Богдан Теленько. Фото: з фейсбуку Богдана Теленька

Про боротьбу з коронавірусом, роботу лікарів і безпечне ставлення людей до хвороби.

В Україні й на Хмельниччині зокрема продовжує зростати рівень інфікування COVID-19. Проте після жорсткого весняного карантину дедалі більше людей скептично ставляться до небезпеки захворіти. Дехто навіть стверджує, що коронавірусу не існує. Проте зовсім іншої думки дотримуються ті, хто дійсно інфікувався коронавірусом. Одним з таких людей є журналіст, письменник і доцент Хмельницького інституту соціальних технологій університету «Україна» Богдан Теленько. Він розповів кореспондентам сайту «Є» про перебіг у нього коронавірусу, роботу лікарів і безвідповідальність тих, хто ігнорує загрозу інфікування.

За словами Богдана Теленька, все почалося 25 серпня. Тоді він повернувся додому з походу Карпатами. Як пізніше виявилося, у групі з восьми людей у трьох підвередили COVID-19.

«Припускаю, що коронавірус я підхопив у Києві, — розповідає Богдан Петрович. — Вранці 25 серпня я повернувся в Деражню. Я одразу поправ одяг і почував себе нормально. Проте після обіду стало зле: я втратив жагу до життя, не хотілося їсти, лише міг пити. У такому стані кілька днів пролежав в ліжку. Пізніше діти дізналися, що я захворів і вийшли на головного лікаря Деражнянської центральної районної лікарні».

Саме у цю лікарню з двосторонньою пневмонією госпіталізували Богдана Теленька. На той час у нього майже не було високої температури, але самостійно дістатися до медзакладу він не міг. Тоді у нього ще не було підтверджено діагноз COVID-19. Проте лікарі вирішили лікувати Богдана Петровича за коронавірусним протоколом. У деражнянській лікарні він приблизно тиждень пролежав підключеним до кисневого концентратора. За це час лікарям вдалося нормалізувати його стан.

Далі надійшло підтвердження тесту на COVID-19. Виявилося, що він позитивний. Тоді Богдана Теленька перевели в Старокостянтинівську ЦРЛ.

«У той вечір «швидка» чекала на мене майже чотири години. Спершу не знали, в яку саме лікарню потрібно їхати, бо Хмельницька інфекційна переповнена. Того дня відкрили для лікування COVID-19 Старокостянтинівську ЦРЛ. У неї я потрапив одним з перших трьох пацієнтів», — зазначив Богдан Теленько.

Читайте також: Один район та місто на Хмельниччині опинилися в «червоній зоні»

За його словами, дорога від Деражні до Старокостянтинова була важкою. Карета швидкої допомоги ледь їхала розбитим автошляхом. Крім того, відчувалося, що автівка була розбалансованою. Єдине, що рятувало у цій «подорожі» — професійний медперсонал. Також Богдан Петрович вважає за щастя, що потрапив саме у Старокостянтинівську ЦРЛ і називає її «однією з найкращих в області».

«Тут чудовий ремонт, професійні медики. Особливо хочу відзначити прекрасну завідувачку інфекційного відділення Тетяну Володимирівну Сердюк, — розповідає Богдан Теленько. — Я навіть не уявлю як ці лікарі та медсестри за три з половиною чи чотири тисячі гривень ходять на роботу, щоб лікувати хворих на COVID-19. Вони ризикують життям, але поки жоден з цих медиків не отримав обіцяної «коронавірусної» доплати. Вони справжні герої».

За його словами, щоб отримати всі необхідні ліки, пацієнтам з важким станом доводиться з власної кишені витрачати щодня майже по тисячі гривень. Бо державне забезпечення надто мале, щоб забезпечити належне лікування. Як він каже: «гроші, які дає держава, вистачає лікарням лише на «підтримання штанів».

Читайте також: У Волочиську відмовляються виконувати карантинні обмеження «червоної зони»

Також Богдан Петрович додав, що у Старокостянтинівській ЦРЛ нині від COVID-19 лікується 30 людей (станом на 15 вересня — авт.). Один з них — молодий чоловік з Хмельницького. Через халатність його сімейного лікаря хворого довгий час не госпіталізували й він попри важкий стан боровся з хворобою вдома. Проте втрутилися головні медики міста й прийняли рішення направити чоловіка в старокостянтинівську лікарню. Тепер його стан нормалізували. Однак загрозою також є безпечне ставлення людей до коронавірусу.

«Нещодавно біля мого боксу від ускладнень COVID-19 померла 70-річна жінка. Вона потрапила з коронавірусом після відзначення в ресторані свого ювілею, — розповідає Богдан Теленько. — Хочу, щоб люди схаменулися, бо епідемія COVID-19 лише наростає. Не варто безпечно ставитися до власного здоров’я та життя. Особливо людям старшого віку. Потрібно уникати скупчення людей та використовувати засоби індивідуального захисту».

За словами Богдана Теленька, нині йому набагато краще. Він поступово відновлює вагу, адже за час хвороби втратив понад десять кілограмів. Нині він чекає на негативний тест на COVID-19. Крім того, він дякує усім небайдужим, хто його підтримував у цей час.

Читайте також: Посилення карантину: як проходитиме навчання у «помаранчевих» зонах Хмельниччини

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую