ye-logo.v1.2

Через отруєння грибами в лікарню потрапило семеро хмельничан

Здоров'я 9018
Семеро хмельничан отруїлись грибами
Семеро хмельничан отруїлись грибами. Фото: ілюстративне з архіву

Більшість із них – люди старшого віку.

Упродовж тижня у Хмельницькому отруїлись грибами семеро місцевих мешканців. Про це повідомила лікар з гігієни харчування Хмельницького міськрайонного відділу ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» Валентина Щавінська.

«У нас сім постраждалих від отруєння грибами за останній тиждень. Декого із них доставляли відразу в реанімаційне відділення обласної лікарні. Нащастя, обійшлось без летальних випадків. Отруїлись люди трьома видами грибів – маремухи, рядівки і печериці», - зазначила Валентина Щавінська.

Додає, що більшість постраждалих – пенсіонери. Загалом у старших людей в організмі відбуваються різні вікові зміни, які викликають хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту. Гриби дуже важко перетравлюються і у похилому віці їх не варто споживати, хіба як смакову приправу.

Лікар наголошує, що збирати гриби поблизу населених пунктів, трас та котелень заборонено, адже там здійснюється викид різних шкідливих хімічних елементів, а гриби активно їх всмоктують. Шукати гриби радять далеко в лісі. Ще однією розповсюдженою причиною отруєння є те, що люди не розрізняють грибів бо, наприклад, є рядівки їстівні, а є токсичні.

«Гриби шкідливі коли вони перезрілі, бо у них розпочинається процес гниття. Тому "старі" гриби не дозволяють продавати на ринках. Зараз уже молодих грибів немає, але люди продовжують ходити в ліс і їх збирати. Тому кількість госпіталізованих може збільшуватись», - каже Валентина Щавінська.

Хмельничан та мешканців області просять бути обачними і берегти своє життя та здоров'я.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую