ye-logo.v1.2

Користуватися засобом від поту можна тільки раз на добу, і то не кожен день

Здоров'я 12254
Фото: Жанна Вільна

Навіть найкрасивіше плаття, ідеальний макіяж і чудові манери зблякнуть, якщо чужий ніс здатний вловити запах поту, а око – побачити зрадницькі плями під пахвами. І сучасні леді, і джентельмени знають про це, тому незмінно починають свій ранок з боротьби за тривалу чистоту і свіжість, головним помічн

Дезодорант бореться із запахом, антиперспірант – з потом
Дезодоранти та антиперспіранти іноді сприймають як схожі між собою засоби. Однак, виявляється, вони відрізняються за своїми властивостями.
Дезодорант має дезинфікуючі й дезодоруючі властивості, завдяки яким запобігає розмноженню бактерій у вологому середовищі нашої шкіри, а також поглинає природні запахи тіла і «нав'язує» свій аромат. Дезодоранти практично не здатні закупорювати пори, причому не має значення, в якій формі вони представлені – кулькові ролики, стіки чи аерозолі.
Антиперспіранти діють більш радикально: крім антимікробних складових вони містять органічні солі, які звужують протоки потових залоз, і, відповідно, на деякий час блокують їхню діяльність. Природно, що ефективність антиперспірантів проти поту, порівняно з дією дезодорантів, вища.
В основному, виробники антиперспірантів пропонують споживачам вибирати між засобами у вигляді спреїв, кремів, гелів і кулькових роликів. Як стверджують косметологи, універсальними засобами від поту є гелі: вони і місію «проти поту» виконують, і слідів на одязі не залишають. «А от спреї часто містять етиловий спирт, – каже косметолог Наталя Ліпська, – і можуть викликати подразнення, почервоніння та свербіж, особливо у людей з чутливою шкірою. Тому, обираючи дезодорант, читайте етикетку, щоб дізнатися, містить він спирт чи ні. Для чутливої шкіри чудово підійдуть дезодоруючий крем чи део-тальк, котрі можна знайти в аптеках”.
Крім того, косметолог запевняє, що з фізіологічної точки зору – «законсервувати» на тривалий період потові залози не можна! Тому якщо вранці ви користуєтеся антиперспірантом, то ввечері його обов'язково треба змити. Навіть якщо вам здається, що від засобу «вже нічого не залишилося».
«І звичайно не можна «мазати» пахви антиперспірантом кожні дві-три години, яка б спека не стояла на вулиці, – каже Наталя Ліпська. – Якщо шкіра брудна – боротися з потом безглуздо, а ще одна доза «протипотової» хімії може стати причиною подразнення.
Спірне питання. Антиперспіранти і рак
Нині часто можна почути, що застосування антиперспірантів підвищує ризик розвитку у жінок раку молочних залоз. Однак лікарі-онкологи стверджують, що насправді з цього приводу не відбулося жодного серйозного дослідження. Тому сприймати серйозно такі твердження не варто.
“Якісний антиперспірант та його правильне застосування аж ніяк не пов'язані з раком молочних залоз, – впевнений завідуючий хірургічним відділенням № 1 обласного онкодиспансеру Ігор Дробнер. – Ці засоби проходять перевірку на якість, в тому числі й на вміст речовин, які можуть мати загрозу для здоров'я. Але питання в тому, що ринок косметичних засобів нині масово заполонила підробна продукція. І що туди “напхали” виробники – невідомо. Тож я б радив користуватися дезодорантами чи антиперспірантами відомих виробників та купувати їх в спеціально відведених для цього місцях”.
Цікаві факти
Пра-прадідом сучасного антиперспіранта був дубовий відвар. Його властивості зменшувати потовиділення людство помітило багато століть тому.
Перший дезодорант-антиперспірант з'явився в аптеках США в 1903 році. У ньому було
стільки кислоти, що споживачі скаржилися – продукт роз'їдав рукави одягу під пахвами.
Актори Джулія Робертс і Меттью МакКонахі неодноразово публічно зізнавалися в тому,
що не користуються антиперспірантами чи дезодорантами. І це не завадило їм стати знаменитими!
«Золоті» правила
Купуючи антиперспіранти і дезодоранти, звертайте увагу на термін придатності: чим він довший, тим більше в них консервантів.
Косметологи рекомендують регулярно давати шкірі відпочинок від антиперспірантів, не застосовувати їх в періоди активного потовиділення (під час занять спортом, відвідування сауни, роботи на дачі тощо), коли вільному виходу рідини з пор не має нічого заважати.
Не користуйтеся цими засобами перед походом на пляж: під впливом сонячних променів
деякі дезодоранти можуть сприяти утворенню пігментних плям.
Запах антиперспіранта або дезодоранта не повинен контрастувати з ароматами парфумів чи іншої косметики, якою ви користуєтесь.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую