ye-logo.v1.2

Швидкі тести на антиген COVID-19: чи є вони у медзакладах Хмельниччини

Здоров'я 1815
До пакету первинної медичної допомоги також додали скринінгове обстеження. А саме – тестування методом експрес-діагностики
До пакету первинної медичної допомоги також додали скринінгове обстеження. А саме – тестування методом експрес-діагностики. Фото: ілюстративне unsplash.com

На «первинці» тепер можна зробити експрес-тест на коронавірус.

У Міністерстві охорони здоров’я до пакету первинної медичної допомоги додали тестування методом експрес-діагностики – швидкий тест на антиген, результат якого можна отримати через 15 хвилин після тестування. Понад дві тисячі таких тестів надійшло в область від МОЗу, їх розділили між майже трьома десятками медзакладів.

«Відповідно до  стандарту надання медичної допомоги, включено використання швидких тестів на антиген. Від МОЗу в область надійшло 2175 таких тестів. Вони розподілені між 28 закладами охорони здоров’я. Серед них 23 медустанови, які визначені закладами для допомоги хворим на COVID-19, та великі заклади, типу Хмельницької обласної лікарні, - розповів під час брифінгу керівник обласного оперативного штабу з ліквідації надзвичайної ситуації Юрій Корева. - За останніх два тижні використано 1187 експрес-тести, з яких 134 дали позитивний результат».

Як додав Юрій Корева, також медичні заклади можуть самостійно закупляти тести на антиген COVID-19.

«Тести в області є. Зараз ними користуються у закладах охорони здоров’я. Вони самостійно закупляються і використовуються, як один з методів діагностики захворювання на коронавірус», - говорить він.

Як писав сайт «Є» раніше, швидке дослідження на визначення антигену проводитимуть:

– людям з підозрою на COVID-19,
– людям з симптомами тяжкого гострого респіраторного синдрому, інших ГРВІ або з ознаками пневмонії;
– пацієнтам, які підлягають плановій госпіталізації;
– особам, які були у тісному контакті з хворим на COVID-19 та тим, хто повернувся з регіонів, де зафіксовано масштабне розповсюдження COVID-19.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую