ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухате радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Хто має право першочергово вакцинуватися залишковими дозами проти COVID-19

Здоров'я 1726
Публічних осіб також можуть вакцинувати на першому етапі вакцинації
Публічних осіб також можуть вакцинувати на першому етапі вакцинації. Фото: pixabay.com

Роз’яснення процедури.

Міністерство охорони здоров'я опублікувало документ, в якому роз’яснює хто має право першочергово вакцинуватися залишковими дозами проти COVID-19.  Зокрема, рекомендують  у такому разі надавати вакцину громадянам, які входять до другого етапу вакцинації.

«З метою зниження ризиків невикористання доз вакцин, коли під час вакцинальної сесії неможливе повне використання відкритих флаконів з вакциною рекомендується першочергово залучати до такої вакцинальної сесії пріоритетні групи ризику з наступного етапу. У разі відсутності такої можливості, з метою популяризації вакцинації, до такої вакцинальної сесії залучати публічних та громадських діячів», - йдеться у рекомендаціях МОЗ.

До таких категорій діячів відносять:

1)  учасників бойових дій, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції;

2)  народних депутатів України, керівників центральних органів виконавчої влади, обласних державних адміністрацій, обласних рад, органів місцевого самоврядування, лідерів і представників релігійних організацій;

3) видатних письменників, журналістів, спортсменів, музикантів, акторів, співаків, інших діячів сфери культури, старших 60 років.

Громадянам обіцяють ввести другу дозу вакцини у термін, зазначений в офіційній інструкції.

 «Списки осіб, які готові вакцинуватися залишками доз вакцини, рекомендовано формувати структурним підрозділам з питань охорони здоров’я державних адміністрацій з використанням доступних телекомунікаційних засобів», - додають у МОЗ.

Ці ж структурні підрозділи мають розробити механізм повідомлення про можливість вакцинації залишками доз вакцини та часу прибуття для проведення щеплення від коронавірусної хвороби COVID-19. Таку інформацію пропонують публікувати у засобах масової інформації та соціальних мережах. 

 Читайте також: Хмельниччина очікує 15 тисяч доз вакцини БЦЖ

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую