ye-logo.v1.2

Американські таблетки проти коронавірусу Україна має отримати у найближчі місяці

Здоров'я 2077
Загалом Україна має отримати 300 тисяч курсів «Молнупіравіру»
Загалом Україна має отримати 300 тисяч курсів «Молнупіравіру». Фото: ілюстративне pixabay.com

Однак ймовірно вони не будуть у вільному продажі.

Впродовж січня-березня Україна має отримати експериментальні ліки для лікування коронавірусу. Йдеться про американські таблетки «Молнупіравір», які покликані знизити ризик ускладнення хвороби й відповідно — летальних випадків від ускладнень COVID-19. Про це в ефірі «Українського радіо» розповів заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

За його словами, угоду на закупівлю Україною ліків проти коронавірусу «Молнупіравір» американської компанії «Merck» вже підписано. Тому передбачено, що вони мають надійти впродовж першого кварталу 2022 року (січень-березень — авт.). Ці пігулки використовуватимуть згідно з протоколом лікування коронавірусу.

«Їх призначатимуть лише лікарі. Поки що не передбачено, що сам пацієнт зможе самостійно придбати ці ліки», — зазначив Ігор Кузін.

Як раніше повідомляли у Міністерстві охорони здоров’я, загалом Україна має отримати 300 тисяч курсів «Молнупіравіру» для лікування COVID-19 у перші дні захворювання. Цей медпрепарат блокує фермент, потрібний вірусу для відтворення генетичного коду. Таким чином вдається запобігти його розмноженню та знизити ризик важкого перебігу хвороби. Ці ліки випускаються у формі пігулок й не мають особливих вимог зберігання.

Нагадаємо, за попередніми дослідженнями таблетки «Молнупіравір» знижують ризик госпіталізації та смерті від COVID-19 на 50 відсотків. Такі результати зафіксували серед людей, які починали їх приймати впродовж трьох-п’яти днів після появи симптомів хвороби. Однак пізніше виявилося, що ефективність «Молнупіравіру» ймовірно дещо нижча, ніж очікувалося. Завдяки цьому препарату кількість госпіталізацій і смертей вдалося зменшити лише на 30 відсотків.

Першою у світі його використання схвалили у Великій Британії. Далі подібне рішення прийняло Агентство Європейського Союзу з лікарських засобів (EMA).

Читайте також: Коронавірус на Хмельниччині: ситуація станом на 3 січня

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую