ye-logo.v1.2

Курс долікарської допомоги у Хмельницькому: як надати допомогу пораненому

Здоров'я 3189
На лекціях розповідають, як поводитись під час бомбардувань обстрілів та допомогти пораненому
На лекціях розповідають, як поводитись під час бомбардувань обстрілів та допомогти пораненому. Фото: Фото автора

Практичні знання і чіткі дії - це те, що може врятувати життя.

 У Хмельницькому стартували навчання для містян із надання домедичної допомоги. Проходять вони щоденно на різних локаціях. Понад 60 хмельничан 1 березня пройшли практичний курс по наданню домедичної допомоги на базі ГО «Агапе», ще дві сотні містян чекають своєї черги, про це кореспондентам «Є» розповіла координаторка Людмила Басенко.

На лекціях розповідають, як поводитись під час бомбардувань обстрілів та допомогти пораненому. За словами Людмили Босенко, практичні знання та чіткі дії у потрібний момент можуть врятувати життя. На заняттях вона радить отриману інформацію передавати знайомим, батькам, дітям. Курс безкоштовний і пройти його може кожен охочий, для тих, хто не може прийти особисто проводять онлайн заняття.

Більша частина курсу присвячена домедичній допомозі при кровотечах, тому що це основна причина загибелі у разі поранення. Вчасна допомога дає час пораненому дочекатися більш кваліфікованої допомоги й рятує життя.

Як надати першу допомогу при кровотечах

Залежно від того, яка судина кровоточить, розрізняють капілярну, венозну та артеріальну кровотечі.

При зовнішній капілярній кровотечі кров виділяється рівномірно зі всієї рани, при венозній кровотечі – витікає рівномірним струменем, має темно – вишневе забарвлення. При артеріальній кровотечі кров має яскраво – червоний колір, викидається сильним струменем.

Зупинка кровотечі:

  • Капілярна кровотеча легко зупиняється накладенням звичайної пов’язки на рану. При венозній кровотечі надійна тимчасова зупинка кровотечі здійснюється накладенням пов’язки, що давить.
  • Артеріальну кровотечу необхідно зупинити негайно, наклавши джгути чи щільну пов’язку та терміново викликати швидку медичну допомогу.
  • Для екстреної зупинки артеріальної кровотечі широко застосовується спосіб притиснення артерій. Притиснути артерію можна великим пальцем, долонею, кулаком. У цьому випадку варто знати, що відпустити затиснуту артерію можна буде лише після транспортування хворого в стаціонар.
  • Надійно зупиняє кровотечу з артерій туге перетягання кінцівки, що забезпечує передавлення всіх судин вище місця поранення. Найбільш легко це виконується за допомогою спеціального гумового джгута. Накладання джгута показане лише при сильній кровотечі з артерій кінцівки.

Зупинка кровотечі за допомогою джгута:

  • Якщо рану видно, джгут слід накладати на 5-7 см вище рани, якщо рану не можна візуалізувати, джгут слід накладати якомога високо на плече або стегно. Джгут завжди накладають поверх одягу.
  • Спочатку джгут необхідно завести під травмовану кінцівку та максимально розтягнути.
  • Першим обертом здійсніть максимальне розтягнення джгута. Обертаючи джгут навколо травмованої кінцівки, – не послаблюйте тиск.
  • Продовжуйте затягувати джгут до тих пір, поки кровотеча не припиниться, після чого, – зробить 2-3 оберти без тиску та зафіксуйте джгут за допомогою стандартних фіксаторів або шляхом зав’язування вільних кінців.
  • Перевірте і переконайтеся, що кровотеча не почалася знову і що дистальний пульс відсутній. Залишіть папірець з написом часу накладання кровоспинного джгута. За відсутності паперу – запишіть час накладання джгута на самому джгуті.

Якщо кровоспинний джгут накладено правильно, то кровотеча припиняється, дистальний пульс на травмованій кінцівці не визначається і кінцівка блідне.


Читайте також: Надання домедичної допомоги пораненим в умовах війни — поради МОЗ

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую