ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Йодна профілактика у разі аварії на АЕС: інструкція

Здоров'я 12745
Фото: Фото ілюстративне pexels

Рекомендації стосуються лише випадків, коли сталася аварія.

 Основними небезпечними факторами під час аварій на АЕС є радіаційний вплив та радіоактивне забруднення. Для того аби захистити організм від такого впливу лікарі радять проводити йодопрофілактику. Як і коли потрібні такі заходи розповіли у Центрі громадського здоров'я.

Медики наголошують, що рекомендації стосуються лише випадків, коли сталася аварія на АЕС із викидом радіації, «про всяк випадок» йод не приймають. Завчасна йодна профілактика може зашкодити здоров'ю. Якщо радіаційний фон у населених пунктах буде підвищеним, місцева влада та ЗМІ сповістять про це офіційно.

Профілактика проводиться препаратом «калій йодид». У надзвичайних ситуаціях, за відсутності таблетованої форми калій йодиду можна використати інші препарати, що містять йод: спиртовий розчин йоду та розчин Люголя.

Дозування препарату «калій йодид»:

  • Діти до 1 місяця (немовлята й діти, які перебувають на грудному вигодовуванні) — 16 мг,
  • Діти від 1 місяця до 3 років — 32 мг,
  • Діти від 3 до 12 років — 62,5 мг,
  • Підлітки від 13 до 18 років, дорослі до 40 років, вагітні та матері, які годують груддю —125 мг.

Спиртовий розчин йоду

  • Спиртовий розчин йоду 5% вводиться дорослим і дітям старшим 12 років по 1 мл (44 краплі) в 1/2 склянки молока або води.
  • Дітям від 5 до 12 років спиртовий розчин йоду можна давати по 20-22 краплі 1 раз або по 10-11 крапель 2 рази в один день на 1/2 склянки молока або води.
  • Дітям до 5 років можна вводити лише 2,5 % спиртовий розчин з розрахунку 20-22 краплі 1 раз шляхом нанесення на шкіру тампоном у вигляді смуг на передпліччях і гомілках.

Розчин Люголя

Розчин Люголя – це водний розчин, що містить 5% йоду та 10% йодиду калію.

  • Для дорослих і дітей старших 12 років – 22 краплі або 1 мл розчину в 1/2 склянки молока або води.
  • Для дітей від 5 до 12 років – 10-11 крапель 1 раз або по 5-6 крапель 2 рази в день на 1/2 склянки молока або води.
  • Дітям до 5 років розчин Люголя не призначається.

Відомий український лікар Євген Комаровський записав відеоінструкцію про те, як захистити себе та дітей у разі аварії на атомній електростанції.

За його словами, під час радіоактивного зараження найперше відбувається викид радіоактивного йоду, який вбиває щитоподібну залозу. Тому якщо після аварії існує загроза поширення радіації, потрібно неодмінно робити йодну профілактику. 

Читайте також: Показники в нормі: на Хмельниччині посилено контролюють радіаційний фон, якість води та повітря

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую