ye-logo.v1.2

Поради МОЗ, як захиститися від правця в умовах війни

Здоров'я 2813
Єдиний надійний спосіб захиститися від правця — вакцинуватися
Єдиний надійний спосіб захиститися від правця — вакцинуватися. Фото: ілюстративне freepik.com

Інфікуватися можна внаслідок потрапляння бруду в рану чи травмування гострими предметами.

Під час війни зростає загроза інфікуватися правцем. Така небезпека виникає внаслідок обмеженого доступу до проточної води й засобів гігієни з підвищеним ризиком поранень. Тож для дорослих, які потрапляють у зону бойових дій, потрібно ревакцинуватися від цієї хвороби. Про це розповіли у Міністерстві охорони здоров’я України.

Правець — це інфекційна хвороба, яку викликають бактерії Clostridium tetani. Вони живуть у ґрунті та кишковому тракті тварин. Від людини до людини це захворювання не передається. Натомість можна внаслідок потрапляння бруду в рану або поріз, укусів тварин чи травмування гострими предметами, уламками деревини.

Правець вражає нервову систему й проявляється сильними судомами. Смертність від нього сягає 70 відсотків. Єдиний надійний спосіб захиститися від цієї хвороби — зробити щеплення. Дітей від правця і дифтерії вакцинують у 2, 4, 6, 18 місяців і 6 та 16 років. Однак імунітет зберігається не на все життя. Тож ревакцинація потрібна кожні десять років: у 26, 36, 46 і так далі.

«Звертаємося до усіх дорослих: перевірте свій вакцинальний статус. Коли ви востаннє отримували щеплення проти правця? Якщо минуло понад десять років, – обов’язково зверніться до найближчої амбулаторії або до медичного працівника в центрі розміщення внутрішньо переміщених осіб. Якщо ви плануєте захищати Україну на фронті, будь ласка, не забудьте обов’язково зробити щеплення», — наголосили представники Міністерства охорони здоров’я.

Вони додали, що вакцини від дифтерії та правця в державних закладах охорони здоров’я безоплатні. Якщо у дитинстві ви не вакцинувалися або точно не знаєте про це, необхідно отримати мінімум три дози вакцини проти правця і дифтерії (АДП-М). Спочатку першу дозу, через місяць — другу, через шість місяців після неї — третю.

Читайте також: Поради, що робити у разі обвалу будинку

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую