ye-logo.v1.2

Поради, що робити у разі обвалу будинку

Суспільство 7028
Наслідки обстрілу росіянами гуртожитку біля Житомира
Наслідки обстрілу росіянами гуртожитку біля Житомира. Фото: УНІАН, автор Терещенко Олег

Якщо є загроза руйнування багатоповерхівки, потрібно тікати сходами й у жодному разі не користуватися ліфтом.

Російські загарбники й далі обстрілюють мирне населення в українських містах. Ворог націлює свої ракети й бомби на житлові будинки, лікарні та школи. На жаль, часто під завалами опиняються люди. Тому представники Міністерства охорони здоров’я України підготували чергову серію порад, які можуть врятувати у ваше життя.

Є загроза обвалу будинку — що робити

Якщо ви почули сильний вибух і перебуваєте у будівлі або відчули, що будівля втрачає стійкість або деформується — тікайте. Вам потрібно якомога швидше залиште будівлю. Якщо є можливість, захопіть зі собою гроші й документи. Саме тому під час війни потрібно завчасно спакувати тривожний рюкзак, щоб не витрачати час на пошук необхідних речей.

Тікаючи з будівлі, використовуйте сходи. У ліфт не можна заходити. Також повідомте про загрозу обвалу інших людей, які перебувають у будівлі. Не створюйте тисняву у дверях під час евакуації.

Опинившись на вулиці, якомога швидше відійдіть від будівлі на безпечну відстань. Зупиняйте тих, хто збирається стрибати з балконів і вікон.

Якщо можливості залишити будівлю немає, займіть найбільш вигідну позицію. Це можуть бути отвори дверей, кути (якщо в куті стоїть стіл, можна сховатися під ним), місця під балками, каркасами. Також варто триматися якомога далі від вікон і не виходити на балкон. За можливості перекрийте воду, газ і знеструмте приміщення.

Що робити, якщо трапився завал у зруйнованому будинку

Найперше — покличте на допомогу. Якщо хтось відгукнувся, повідомте, де ви перебуваєте і що з вами сталося. Далі — спокійно чекайте, поки розберуть завал. Очікуючи допомоги, намагайтесь уникнути переохолодження. За можливості постеліть щось на підлогу, ляжте на бік, підклавши під себе руку, коліна підтягніть до грудей.

Однак, якщо вас ніхто не чує, спробуйте вивільнити руки й ноги. Спершу роздивіться, якими предметами вас завалило. Якщо вони не надто важкі, обережно почніть розбирати завал. Намагайтеся не зачепити те, на чому все тримається.
Якщо не бачите, чим вас завалило, або предмети, які на вас впали, дуже важкі, терпляче кличте на допомогу кілька годин. Якщо ніхто не чує, почніть дужче розбирати завал. Звільнившись, огляньте себе. Якщо необхідно, надайте собі першу допомогу: зупиніть кровотечу, зафіксуйте зламану кінцівку.

«Якщо ви не маєте змоги вибратися з будинку, намагайтесь сповістити про себе. За можливості скористуйтесь мобільним телефоном, стукайте по трубах і батареях опалення, голосно кличте на допомогу», — зазначили у пресслужбі МОЗ.

Телефони рятувальних і аварійних служб

112 — єдиний номер виклику всіх служб екстреної допомоги (диспетчер викличе бригаду потрібної служби).

101 — державна служба з надзвичайних ситуацій (пожежники, рятувальники).

102 — поліція.

103 — швидка медична допомога.

104 — аварійна служба газової мережі.

0 800 501 482 — телефон довіри Служби безпеки України.

До теми: Що робити під час обстрілів — поради Міністерства оборони України

До теми: Поради, як правильно облаштувати укриття у підвалі

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую