ye-logo.v1.2

Тривале перебування у сховищах може викликати алергію: як полегшити симптоми

Здоров'я 3211
Пліснява є однією з причин загострення астми, атопічного дерматиту та постійних ринітів
Пліснява є однією з причин загострення астми, атопічного дерматиту та постійних ринітів. Фото: ілюстративне Brittany Colette

Спори цвілі переносяться повітрям, тож можуть потрапити в організм людини під час дихання та викликати алергію.

Чисельні повітряні тривоги під час війни змушують людей багато часу проводити у бомбосховищах, підвалах, льохах. І такі умови можуть викликати неприємну реакцію організму - алергію. Що робити в такому випадку, щоб полегшити самопочуття, розповів читачам сайту «Є» Павло Чорнобровий, лікар-алерголог.

За словами лікаря, алергія – це прояв підвищеної чутливості імунної системи до окремих речовин. Іншими словами - це незвичайна відповідь організму на звичайні для здорових людей подразники, які призводять до хворобливого стану після «першого знайомства» та при повторному контакті з алергеном.

Дехто вважає, якщо раніше не з стикався з алергічною реакцією, то вже не матиме такої проблеми. Але це не так. Умови перебування змінюються , і дихаючи повітрям у сховищі, люди можуть стикатися з алергенами, з якими раніше майже або зовсім не контактували. Тож не виключено, що буде реакція і на контакт з речовинами, які раніше організм переносив спокійно. Але все ж таки в особливій небезпеці через тривале перебування у сховищах – люди зі схильністю до алергії.

У медицині до групи алергічних захворювань входить чимало патологій: бронхіальна астма, полінози, кропив’янка, риніти, дерматити, реакції на ліки та харчові продукти. Відтак і симптоми алергії можуть бути дуже різними: від сльозотечі та задухи, до висипань на шкірі, болю в животі та свербежу...

Чим небезпечна пліснява

Алергеном в підвалах і льохах найчастіше є пліснява та цвіль. І досить великий відсоток людей мають до низ підвищену чутливість.

Домашня цвіль – це різновид мікроскопічних грибів, які розмножуються поширенням спор. Легкі спори переносяться повітрям на досить великі відстані, тому легко можуть потрапити в організм людини під час дихання.
В природі дуже багато видів цвілі, і хоча більшість з них, зазвичай, не викликають алергічної реакції, існує декілька типів, які можуть викликати симптоми, наприклад, Alternaria, Cladosporium, Aspergillus і Penicillium.У людини частіше розвивається алергічна реакція під впливом декількох видів цвілі, а не одного.

Через те, що найчастіше спори цвілі в людський організм потрапляють під час диханням, то більшість симптомів пов’язані саме ним.

Зазвичай, людина не відчуває, що спори цвілі потрапили в органи дихання через рот або ніс. І більшість людей на чужорідні мікроорганізми не мають жодної реакції. Але для тих, хто має на щось алергію або має ослаблений імунітет, швидше за все будуть відчувати характерні симптоми алергії.

До того ж, пліснява є однією з причин загострення астми, атопічного дерматиту та постійних ринітів.

Профілактика алергії

Варто пам’ятати, що цвіль полюбляє вологе середовище. Тому, щоб зменшити небезпеку алергії у сховищі, варто подбати про деякі нюанси. По можливості огляньте ваше сховище. Якщо знайдете плісняву, то її варто позбутися, очистити поверхню та ретельно вимити. Забезпечте вентиляцію повітря у сховищі, якщо є така можливість. Якщо у підвалі є вологі труби – усуньте конденсат, вимийте їх засобом для миття та дезінфекції, обмотайте скетчем. Також одягайте у сховищі маску або респіратор.

Що робити, якщо проявились симптоми алергії

У випадку, якщо проявилися локальні симптоми алергії, які не загрожують життю людини, найкраще, що можна зробити – виявити та усунути контакт з алергеном, вийти за можливості на свіже повітря. Здебільшого цього достатньо, щоб вирішити проблему.

Якщо на тілі з’явились висипи, ви відчуваєте свербіння, випийте антигістамінний (протиалергійний) засіб – і за 20-30 хвилин настане полегшення. Якщо ви не відчули полегшення, за годину можна повторити прийом.

Якщо алергічна реакція важча, то найкраще, що варто зробити, зробити – звернутися за порадою до лікаря. Адже неконтрольований прийом ліків та самолікування може привести до недобрих наслідків

Читайте також: У трьох людей на Хмельниччині виявили лептоспіроз: чим це небезпечно
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую