ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

У трьох людей на Хмельниччині виявили лептоспіроз: чим це небезпечно

Здоров'я 12231
Лептоспіроз може передаватися від тварини до людини
Лептоспіроз може передаватися від тварини до людини. Фото: ілюстративне pixabay.com

На початкових етапах хвороба може нагадувати гостре респіраторне захворювання.

 З початку року троє людей на Хмельниччині захворіли на лептоспіроз. Тоді як за весь 2021 рік було зафіксовано загалом чотири випадки по області. Про це повідомляють в обласному центрі контролю та профілактики хвороб МОЗ України.

«Лептоспіроз – це гостре інфекційне захворювання, що може передаватися від тварини до людини. Джерелом зараження для людей є гризуни, свійські й дикі тварини, хутрові звірі, собаки. У містах основним носієм інфекції є пацюки», — пояснює Віталій Овчарук, завідувач відділення епідеміологічного нагляду за особливо-небезпечними інфекціями.

Які симптоми хвороби і чим вона небезпечна?

Занедужати можуть як мешканці сільської місцевості, так і міст. На початкових етапах хвороба за симптоматикою схожа на гостре респіраторне захворювання. З’являється лихоманка (підвищення температури тіла до 39 оС і вище), загальна слабкість, сильний головний біль, нудота. Характерними для лептоспірозу є болі в м’язах, також може виникати почервоніння та набряк шкіри, почервоніння очей.

Як зазначає Віталій Овчарук, чим швидше розпочати професійне лікування, тим вищі шанси на одужання. «Левову частку» успішного лікування лептоспірозу становить своєчасна діагностика. Оскільки збудники та їх токсини спричиняють патологічні зміни в нирках, ураження печінки (часто з жовтяницею) та нервової системи.

Підтвердити діагноз допомагають спеціальні лабораторні дослідження. Якщо людина перебувала в умовах, при яких могла інфікуватися, проте клінічних проявів ще нема, вона може пройти відповідні обстеження. Їх здійснює лабораторія особливо небезпечних інфекцій ДУ “Хмельницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України”.

Читайте також: Поради МОЗ, як захиститися від правця в умовах війни

Як вберегти себе?

Щоб убезпечити себе та рідних від лептоспірозу — уникайте контакту з гризунами, пацюками, дикими та свійськими тваринами, які можуть бути основним джерелом інфекції.

Надзвичайно важливу роль відіграє й дотримання правил особистої гігієни, особливо після перебування в укритті чи бомбосховищі, контроль за споживанням їжі у таких місцях.

Нагадаємо, раніше ми розповідали про те, що Центр масової вакцинації у Хмельницькому перенесли у нове приміщення.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую