ye-logo.v1.2

COVID-сертифікат у «Дії» відображатиметься півтора року: навіщо це зробили

Здоров'я 3010
Важливо знати, що сертифікат не оновить нову кінцеву дату автоматично
Важливо знати, що сертифікат не оновить нову кінцеву дату автоматично. Фото: з архіву

Сертифікат не оновить нову кінцеву дату автоматично - для цього потрібно повторно надіслати запит у застосунку або на порталі «Дія».

Відтепер COVID-сертифікат у «Дії» відображатиметься півтора року від дати щеплення. Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я.

МОЗ спільно з Мінцифри та Національною службою здоров’я ухвалили рішення не видаляти з «Дії» цифровий сертифікат про вакцинацію проти COVID-19 протягом 545 днів від дати щеплення. Це дозволить українцям за кордоном пред'явити цифровий документ про отриману в Україні вакцинацію від COVID-19, отримати наступну потрібну дозу чи мати менші карантинні обмеження, ніж невакциновані особи», - йдеться у повідомленні.

В МОЗ додають, що термін відображення змінено у всіх видах сертифікатів, які підтверджують вакцинальний статус особи: «жовтий» COVID-сертифікат, який підтверджує 1 дозу щеплення проти коронавірусної хвороби; «зелений» COVID-сертифікат, який підтверджує 2 дози щеплення; «бустерний2 COVID-сертифікат, який підтверджує 3 дози щеплення.

Утім, важливо знати, що сертифікат не оновить нову кінцеву дату автоматично.

«Для цього потрібно повторно надіслати запит у застосунку або на порталі «Дії». Так само як ви генерували свій нинішній сертифікат», - додали у МОЗ.

Відомо, що український COVID-сертифікат визнаний у понад 60-ти країнах світу, серед яких є, зокрема, Польща, Румунія, Словаччина, Німеччина, Італія, Іспанія, Швеція та інші країни. Відтак з українським цифровим документом можна уникати карантинних обмежень в іноземних країнах. З конкретними правилами щодо вакинації варто ознайомитися в країні перебування.

В Україні ж правила використання та терміни дії COVID-сертифікатів залишилися незмінними:

• 30 діб для сертифікатів про першу дозу щеплення проти COVID-19 (для дводозних вакцин);
• 270 діб для сертифікатів про другу та ревакцинальну дозу (для дводозних вакцин).

Раніше, нагадаємо, Кабінет міністрів скасував карантинні зони епідемічної небезпеки та норму щодо усунення від роботи невакцинованих співробітників в Україні.

Читайте також: Центр масової вакцинації у Хмельницькому перенесли у нове приміщення

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую