ye-logo.v1.2

Лікуємося по-військовому

Здоров'я 13937
До того, як очолити відділення малоінвазивної хірургії та ендоскопії у Хмельницькому госпіталі, Сергій Мельник керував подібним віддленням у Вінниці.
До того, як очолити відділення малоінвазивної хірургії та ендоскопії у Хмельницькому госпіталі, Сергій Мельник керував подібним віддленням у Вінниці. . Фото: Євгенія Дорофєєва

У народі військових лікарів завжди поважали за високу кваліфікацію, дисциплінованість, терплячість. І багато хто намагався знайти можливість, знайомство, щоб потрапити на лікування до військового госпіталю.

Часи змінилися, і тепер ніякого «блату» шукати не потрібно, військові лікарі допомагають цивільному населенню абсолютно легально. Ми самі переконалися у цьому, побувавши у хірургічному відділенні Хмельницького військового госпіталю.

Малоінвазивні оперативні втурчання та пластична хірургія - «родзинка» відділення

Мабуть, розповідати про порядок, чистоту та дисципліну, які одразу кидаються у вічі, не варто. Все й так зрозуміло: військові. Але, разом з вишколом — справжня турбота про хворого, співчуття та співпереживання. Тут вам не доведеться кілька годин чекати лікаря чи лежати на кушетці у коридорі. У відділенні та всіх палатах зроблений сучасний ремонт. Щоправда, якщо ви не військовий, то за перебування у госпіталі доведеться заплатити — тобто, за харчування, комунальні платежі, ліки, додаткові обстеження.

Хірургічне відділення госпіталю оснащене не гірше від провідних українських клінік. Крім загального хірургічного профілю, у відділенні надають допомогу офтальмологічного та отоларингологічного профілю. І навіть виконують пластичні операції. «Родзинка» — відділення малоінвазивної хурургії, яке відкрилося на початку літа. Відтепер тут виконуються лапароскопічні операції (які виконуються через маленькі проколи чи розрізи, а увесь процес операції відображається на моніторі). Нагадаємо, що вони менш травматичні, ніж класичні, вдвічі, а то й втричі зменшують післяопераційний період та майже не мають ускладнень. До того ж, не залишають шрамів. Приміром, при операції з видалення жовчного міхура хворий проводить у лікарні усього три дні. Три-чотири дні проводять у госпіталі пацієнти, які перенесли гінекологічні операції.

«Лапароскопічним методом ми виконуємо операції з видалення жовчного міхура, - розповідає начальник відділення малоінвазивної хірургії та ендоскопії Сергій Мельник. - Серед гінекологічних втручань — операції з приводу позаматкової вагітності, видалення кіст яйників, маткових труб та фіброміом, операції при безплідді. Допомагаємо і при варикозному розширенні вен. Також розвивається малоінвазивна урологія. Зокрема, малоінвазивним способом видаляємо пухлини сечового міхура У перспективі — виконання операцій з приводу гриж передньої черевної стінки та видалення апендикса». У госпіталі — сучасна діагностична база. Рентген, ендоскопічні та ультразвукові обстеження, лабораторну діагностику можна пройти на місці. Також функціонує реанімаційне відділення, оснащене найновішою апаратурою.

Цікаво, що саме у військовому госпіталі ви можете покращити свою зовнішність — змінити форму носа, наприклад, чи позбутися клаповухості та зморшок довкола очей. Пластичний хірург Ірина Жара має великий досвід виконання таких операцій.

Чималих здобутків досягли і у виконанні офтальмологічних операцій. «У нас використовуються новітні технології при операціях з імплантації кришталиків, - пояснює начальник офтальмологічного відділення Роман Буга. - Раніше для того, щоб людині з катарактою повернути зір, потрібно було робити розріз до п'яти міліметрів, через нього вийняти старий кришталик та імплантувати штучний. Для ока це дуже великий розріз. Зараз завдяки новим технологіям ця операція виконується через двоміліметровий прокол. З допомогою ультразвуку подрібнюється і висмоктується кришталик та імплантується новий. Наступного після операції дня пацієнта виписують додому».
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую