ye-logo.v1.2

Контузія після вибуху: як допомогти постраждалому до приїзду медиків

Здоров'я 4233
Небезпеку становить не сам факт ураження, а його наслідки
Небезпеку становить не сам факт ураження, а його наслідки. Фото: ілюстративне pixabay.com

У деяких людей розвивається постконтузійний синдром, лікування якого потребує спеціального підходу.

Окупанти продовжують завдавати ракетних ударів по різних областях України. Хоча наша протиповітряна оборона знищує частину з них, деякі влучають в ціль. Якщо після вибуху людина не зазнала помітних тілесних ушкоджень, це не означає, що вона взагалі не травмувалася. У неї може виникнути контузія. Також її може спричинити падіння з висоти чи потрапляння під обвал. Тому представники Міністерства охорони здоров’я розповіли, як надати першу допомогу такій людині.

Загалом контузія — не смертельна. Небезпеку становить не сам факт ураження, а його наслідки. Здебільшого людина швидко відновлюється, якщо чутко дотримується рекомендацій лікаря. Однак бувають випадки, коли постраждалого розвивається постконтузійний синдром.

У такому разі людина може довгий час відчувати слабкість, головний біль і різки перепади настрою. До цього додаються проблеми зі слухом, з координацією, розлади пам’яті, зниження концентрації… Постконтузійний синдром слід лікувати під наглядом медиків, які підбирають спеціальне лікування зі застосуванням медикаментозних і немедикаментозних методів.

Саму ж контузію можна розпізнати за такими симптомами:

  • дезорієнтованість;
  • втрата свідомості, яка може тривати від кількох хвилин до кількох годин і навіть довше;
  • нудота й блювання;
  • сильний головний біль;
  • проблеми зі слухом і зором;
  • погіршення пам’яті або амнезія;
  • зміна психоемоційного стану.

Під час контузії необов’язково будуть спостерігатися усі ці симптоми. Проте, якщо у людини є хоча б кілька з них, то необхідно якнайшвидше звернутися за професійною медичною допомогою. Поки швидка в дорозі постраждалому можна надати першу домедичну допомогу.

Якщо людина втратила свідомість, необхідно забезпечити її вільне дихання. Зокрема, варто розуміти, що у постраждалого може бути блювота й тому потрібно подбати, щоб він не захлинувся.
Також під час вибуху до дихальних шляхів можуть потрапити сторонні предмети. Тож спробуйте очистити порожнину рота, якщо щось заважає диханню. Звільніть груди та шию від одягу, якщо він стискає та заважає постраждалому вільно дихати.

Якщо постраждалий не дихає, розпочніть базову реанімацію до приїзду медиків. Для цього натискайте посередині грудної клітини двома руками: основу однієї долоні накрийте іншою долонею. Глибина натискання має становити близько 5-6 сантиметрів, а частота — близько 100-120 на хвилину.

До теми: Струс мозку: його симптоми та як допомогти травмованій людині

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую