Гаряча тема:
- Війна
Чи потрібно приймати йод для профілактики, і чому після 40-ка років йодид калію не потрібен?
У Міністерстві охорони здоров'я відповіли на найпоширеніші питання щодо йодної профілактики.
У зв'язку із захопленням рашистами Запорізької атомної станції існує реальна загроза терактів та радіаційної катастрофи. Тому питання захисту від радіації сьогодні досить актуальне, адже в людей виникає чимало запитань щодо йодної профілактики. Фахівці Міністерства охорони здоров'я підготували відповіді на найпоширеніші запитання.
* Чому розчин йоду неефективний, адже в його складі той самий йодид калію?
Інші види йодних розчинів (спиртовий розчин, розчин Люголя, повідон-йод) не всмоктуються та не накопичуються в щитоподібній залозі, отже не захистять від радіоактивного йоду. Йдеться як про приймання всередину, так і про нанесення йодних сіточок. Прийом зазначених препаратів в кращому випадку не принесе жодного ефекту, в гіршому ж – зашкодить (хімічні опіки ротової порожнини, стравоходу тощо). Тому єдиним препаратом для ефективної йодної профілактики залишається йодид калію.
* Чому йодид калію не рекомендовано вживати після 40-ка років?
Після 40-ка років щитоподібна залоза майже не накопичує радіоактивний йод, отже прийом йодиду калію може завдати більше шкоди, ніж користі.
Варто пам’ятати, що йодид калію захищає лише щитоподібну залозу і не може захистити інші органи.
* Якщо жінка, старша за 40 років, вагітна або годує грудьми, чи потрібно їй приймати йодид калію?
Так. У цьому випадку приймати йодид калію потрібно. Під час вагітності та годування грудьми щитоподібна залоза жінки є активнішою, ніж у інших жінок, і кількість радіоактивного йоду, що поглинається, зростає.
* Як розрахувати потрібну дозу препарату дітям?
Необхідну дозу допоможе розрахувати лікар. Украй важливо не плутати міліграми (мг) і мікрограми (мкг). Зокрема, препарат, доступний для йодної профілактики в Україні, містить 125 мг активної речовини в одній таблетці.
* Чи потрібно приймати калій йодид людям, у яких видалена щитоподібна залоза? А якщо видалена одна доля?
Якщо вам повністю видалили щитоподібну залозу, калій йодид приймати не потрібно. У разі, якщо видалення було частковим й одна доля залишилася, потрібно проконсультуватися зі своїм лікарем.
* Коли приймати калій йодид?
Препарат не можна використовувати «для профілактики». Його приймають одноразово виключно після оповіщення від офіційних органів влади.
Оптимальним є прийом йодиду калію за 6 годин до впливу радіоактивного йоду. Зважаючи на малу ймовірність прогнозування такої ситуації, допустимим для прийому препарату є проміжок часу від 24 годин до моменту надходження радіоактивного йоду до організму та до 8 годин після його впливу.
Раніше сайт «Є» писав про те, чи правда, що у Хмельницькому лікарі почали видавати таблетки калію йодид
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: