ye-logo.v1.2

Друга бустерна доза для усіх охочих, або Як змінилися правила вакцинації від коронавірусу

Здоров'я 3376
Другу бустерну дозу можна вводити щонайменше через чотири місяці після отримання попередніх
Другу бустерну дозу можна вводити щонайменше через чотири місяці після отримання попередніх. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Також від COVID-19 дозволили вакцинувати дітей з п’ятирічного віку.

Міністерство охорони здоров’я України запровадило низку змін у правила вакцинації від коронавірусу. Зокрема, усім охочим дозволили робити другу бустерну дозу. Також дозволили вакцинувати дітей віком 5-11 років. Однак для цього можна використовувати лише препарат «Comirnaty» (Pfizer). Наразі Україна очікує на прибуття його нової партії.

За інформацією пресслужби МОЗ, другу бустерну дозу від COVID-19 дозволили усім повнолітнім. Особливо її рекомендують робити людям, які мають хронічні захворювання або досягли 60-и років. Робити таке щеплення можна через щонайменше чотирьох місяців після отримання попередніх ін’єкцій.

А людям, які щеплювалися препараторами «Comirnaty», «Moderna» чи будь-якою іншою вакциною, дозволили використовувати для бустерних доз «CoronoVac».

«Ці схеми вакцинації, окрім того що безпечні, ще й захищають від госпіталізації та ризиків смерті внаслідок коронавірусної хвороби. Також зменшено мінімальні терміни між первинним курсом вакцинації та бустерною дозою. Тепер бустер можна зробити через п’ять місяців після завершення базового курсу. Раніше цей термін складав щонайменше шість місяців», — запевнили представники МОЗ.

Як можна комбінувати вакцини від коронавірусу (схема №1). Інфографіка: МОЗ

Як можна комбінувати вакцини від коронавірусу (схема №1). Інфографіка: МОЗ

Ще одна важлива зміна — дозвіл вакцинувати дітей віком 5-11 років від коронавірусу (раніше дозволялися з 12-и років). Їх щеплювати можна лише вакциною «Comirnaty» (Pfizer). Наразі Україна очікує на отримання нової партії цього препарату.

Як можна комбінувати вакцини від коронавірусу (схема №2). Інфографіка: МОЗ

Як можна комбінувати вакцини від коронавірусу (схема №2). Інфографіка: МОЗ

Нагадаємо, наразі на Хмельниччині використовують вакцини «CoronaVac» і «Janssen». Препарат «Comirnaty» вже завершися, тож область очікує на нові партії.

Зазначимо, що у Хмельницькій області продовжує зростати захворюваність. Впродовж 12-18 вересня на території краю підтвердили 2 тисячі 632 нові випадки COVID-19. Це на 36,5 відсотка більше, ніж попереднього тижня. Відтак, область потрапила у трійку лідерів в Україні за рівнем захворюваності на COVID-19.

Читайте також: Чому виникають грижі, в чому їх небезпека та як лікувати - поради лікаря

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую