ye-logo.v1.2

Підліткам дозволили робити бустерне щеплення проти COVID-19

Здоров'я 1981
Підліткам бустерну дозу рекомендують через 6 місяців після завершення первинного курсу вакцинації
Підліткам бустерну дозу рекомендують через 6 місяців після завершення первинного курсу вакцинації. Фото: з архіву

Для цього можна використовувати тільки мРНК-вакцину. Наразі в Україні це Comirnaty/Pfizer.

В Україні дозволили бустерне щеплення проти COVID-19 для дітей віком від 12 років. Про це повідомляють в Міністерстві охорони здоров’я.

Зазначають, що підліткам бустерну дозу рекомендують через 6 місяців після завершення первинного курсу вакцинації. Якщо дитина, з медичних показань, отримала додаткову дозу вакцини, то бустер вводять через 3 місяці після отримання додаткової дози.

Для бустерного щеплення дітей віком від 12 років потрібно використовувати тільки мРНК-вакцину, яка схвалена до використання у цій віковій групі. Наразі в Україні це Comirnaty/Pfizer.

«Бустерна доза вакцини – це відновлення захисту від коронавірусної хвороби. Особливо важливою вона є для дітей із хронічними хворобами, які ризикують мати важкий перебіг COVID-19. Введення бустерної дози вакцини посилює імунну відповідь та ефективність проти різних актуальних варіантів коронавірусу SARS-CoV-2», – наголосив заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

У МОЗ додають, що за час пандемії в Україні від ускладень коронавірусної хвороби померло 83 дитини. Загалом, захворювання підтвердили у майже 390 тисяч неповнолітніх.

Нагадаємо, що люди віком від 18 років, які завершили первинний курс вакцинації проти COVID-19, також можуть отримати бустерні щеплення. Перший бустер – якщо пройшло понад 5 місяців після вакцинації другою дозою дводозної вакцини або однією дозою однодозної. Другий бустер – через 4 місяці після отримання першого.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую