ye-logo.v1.2

Відключення світла: чотири поради, які допоможуть зберегти зір

Здоров'я 1836
Користуватися комп
Користуватися комп'ютером чи телефоном у темряві шкідливо для зору. Фото: ілюстративне pixabay.com

Періодично виконуйте вправи для очей і давайте їм час відпочити.

Через ворожі обстріли енергетичної інфраструктури України в усіх областях тривають вимушені відключення електропостачання. Вони не лише спричиняють дискомфорт у побуті, а й можуть зашкодити очам. Тому кілька простих порад, як у таких умовах зберегти зір, підготувало Міністерство охорони здоров’я.

Порада №1. Якщо є можливість, побудуйте свій графік так, щоб робота та навчання проходили в умовах денного освітлення. Краще раніше встати та попрацювати, ніж виснажувати себе й зір, сидячи під ліхтариком.

Порада №2. У жодному разі не читайте у темряві з екрана телефону чи комп’ютера. Це може додатково навантажити ваші очі. Натомість використовуйте лампи, які працюють на батарейках, або інші джерела освітлення.

Порада №3. Робіть вправи для очей і перерви для відпочинку. Періодично переміщуйте погляд з близького предмету на дальній. Це покращує кровопостачання очей і допомагає їм перепочити. Достатньо п’яти хвилин таких вправ на кожні 40-60 хвилин роботи за комп’ютером.

Порада №4. Харчуйтеся збалансовано. Обов’язково вживайте овочі, фрукти, ягоди. Зверніть увагу на омега-3 поліненасичені жирні кислоти, які містяться в олії, риби, горіхах, насінні. Водночас слід виключити з раціону трансжири, тобто різноманітні маргарини, плавлені сирки, фастфуди, напівфабрикати.

Читайте також: Остеопороз: кому він загрожує та як зміцнити кістки: поради лікаря

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую