ye-logo.v1.2

На правах реклами Що робити, коли особистий ресурс на нулі?

Здоров'я 828
Ритуали, які дозволяють відновити особистий ресурс, мають бути так само щоденними
Ритуали, які дозволяють відновити особистий ресурс, мають бути так само щоденними. Фото: З особистого архіву Тетяни Цісар

Багато людей сприймають стан емоційного вигорання як категорично негативний, помилково докоряючи собі в лінощах чи неорганізованості.

Насправді ж стан "нульового ресурсу" просто сигналізує нам про необхідність зробити перерву та перемкнути увагу.

Швидкий спосіб повернутися у "форму":

1. Щоденні ритуали радості

Стрес не завжди очевидний. Навіть коли здається, що в житті все спокійно, щоденна рутина та обов'язки забирають багато енергії. Ритуали, які дозволяють відновити особистий ресурс, мають бути так само щоденними. Наприклад, насолоджуйтеся чашкою кави зранку в цілковитій тиші або проведіть годину наодинці з улюбленою музикою. Дрібниці, на які постійно не вистачає часу, але саме вони допомагають нам відновити мотивацію та налаштуватися на продуктивний день.

2. Упорядкований простір і догляд за собою

Коли здається, що в житті все йде не за планом, важливо відновити відчуття контролю. Тому впорядкування робочого місця або власної оселі може бути першим кроком. Також приділіть увагу догляду за собою.

3. Спорт

Фізична активність є традиційним джерелом дофаміну, так званого "гормону щастя", що має вагомий вплив на зосередженість і мотивацію. Регулярні фізичні навантаження допоможуть вийти зі стану втраченого емоційного ресурсу.

4. Кохання

Буде злочином не згадати про цей метод, що також є потужним джерелом дофаміну і способом знизити рівень стресу. Тож класики радять: кохайте правильних людей. І вони мають рацію.

5. "Small talk"

Коли не вистачає енергії та відчувається важка втома від рутини, маленька розмова ні про що з новою людиною може дати позитивний імпульс, такий необхідний вашій психіці.

6. Мрійте

Так, це складно робити під час війни – планувати майбутнє та своє життя. Але саме цей образ майбутнього часто змушує людей боротись і перемагати навіть у найбільш безвихідних ситуаціях. Вірте в себе та у своє майбутнє.

Психолог-психотерапевт волонтерського штабу «Українська команда», Тетяна Цісар.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую