ye-logo.v1.2

«Доступні ліки» тепер відпускатимуть лише за е-рецептом

Здоров'я 1966
У міністерстві зазначають, що лише з початку 2023 року «доступні ліки» за електронним рецептом отримали вже більш як 1,5 мільйона українців
У міністерстві зазначають, що лише з початку 2023 року «доступні ліки» за електронним рецептом отримали вже більш як 1,5 мільйона українців . Фото: ілюстративне з kharkivoda.gov.ua

«Впровадження електронних інструментів дозволяє більш ефективно управляти програмою», - вважають у МОЗ.

На початку повномасштабної війни, для безперешкодного доступу до життєво необхідних ліків, уряд дозволив виписувати і відпускати «доступні ліки» також за паперовим рецептом. Та починаючи з 1 липня норма, згідно з якою вони відпускатимуться лише за електронним рецептом, повертається. Про це повідомили в Міністерстві охорони здоров’я України.

«Паперовий рецепт в рамках програми «Доступні ліки» продовжить діяти лише на тимчасово окупованих, прифронтових територіях і територіях, де ведуться активні бойові дії, - наголосили в МОЗ. - Разом з тим, на всій території України на прохання пацієнта лікар зможе додатково роздрукувати інформаційну довідку, в якій міститиметься інформація про рецепт».

У міністерстві зазначають, що лише з початку 2023 року «доступні ліки» за електронним рецептом отримали вже більш як 1,5 мільйона українців — це пацієнти, які потребують амбулаторного лікування серцево-судинних захворювань, цукрового діабету першого/другого типу, нецукрового діабету, бронхіальної астми, розладів психіки та поведінки, епілепсії.

За період повномасштабної війни (з березня 2022 р. по червень 2023 р.) було погашено 14 млн електронних рецептів за програмою «Доступні ліки».

«Лише за останні 30 днів понад 50 тис. пацієнтів вперше отримали електронний рецепт за програмою «Доступні ліки», - йдеться в повідомленні МОЗ. Впровадження електронних інструментів дозволяє більш ефективно управляти програмою «Доступні ліки», розуміти, які запити та потреби є на рівні держави, і відповідно більш ефективно розподіляти бюджетні кошти».

До слова - державна програма відшкодування коштів розповсюджується на понад 400 лікарських засобів. Актуальний перелік лікарських засобів, що відпускаються за програмою, розміщено на вебсайті Національної служби здоров’я України в розділі «Програма реімбурсації лікарських засобів» (https://nszu.gov.ua) у відкритому доступі.

Читайте також: У Хмельницькому на Озерній відремонтують приміщення під нову амбулаторію

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую