ye-logo.v1.2

Щеплення від Covid-19: скільки потрібно для повного курсу та кому радять робити додатковий бустер

Здоров'я 2140
Наразі в Україні є понад 5 мільйонів доз вакцини проти Covid-19
Наразі в Україні є понад 5 мільйонів доз вакцини проти Covid-19. Фото: з архіву

МОЗ України затвердило оновлені рекомендації щодо вакцинації проти Covid-19 на 2023-2024 роки.

У Міністерстві охорони здоров'я затвердили оновлені рекомендації щодо вакцинації проти Covid-19 на 2023-2024 роки, а також пояснили, кому варто робити додатковий бустер.

Як повідомляють в Хмельницькому обласному центрі контролю та профілактики хвороб, основою для захисту проти тяжкого перебігу Covid-19 є курс із трьох щеплень. Тобто дві дози первинної вакцинації та перше бустерне щеплення, яке проводять через 5 місяців.

«3 щеплення - це загально рекомендований курс вакцинації для кожного. Усі наступні щеплення після третього - це додатковий бустер (в деяких країнах він має назву «сезонний бустер»). Лікар його рекомендує пацієнтам із групи ризику тяжкого перебігу Covid-19», - зазначають в центрі контролю та профілактики хвороб.

І додають, що до груп ризику надлежать:
• люди, старші 60-ти років;
• ті, хто має серйозні супутні хвороби;
• людям, які перебувають у групі ризику важкого перебігу та смерті внаслідок коронавірусної хвороби.

«Той, хто не належить до вищезгаданих груп ризику, але планує отримати й «додатковий бустер», наприклад, для поїздки у країни, де є вимоги мати додаткове щеплення, або ті хто виявили бажання отримати «додатковий бустер», можуть зробити щеплення після консультації з сімейним лікарем в амбулаторії чи у пункті щеплення», - пояснюють у Хмельницькому обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

Також зазначають, що наразі в Україні є понад 5 мільйонів доз вакцини проти Covid-19. Щеплення залишаються безоплатними для кожного українця.

Зробити щеплення можна у відповідних пунктах чи в амбулаторії через запис у свого сімейного лікаря.

Також в Україні доступна вакцина проти Covid-19 для щеплення дітей з 5-річного віку.

Нагадаємо, 4 травня Всесвітня організація з охорони здоров'я (ВООЗ) оголосила про завершення пандемії - про припинення надзвичайної ситуації в галузі охорони здоров'я, що має міжнародне значення. Наразі карантинні обмеження мають виключно рекомендаційний характер. Оскільки вірус нікуди не зник, а лише послабив тиск на системи охорони здоров'я, людям і надалі рекомендують щеплюватися.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую