ye-logo.v1.2

Віддала нирку синові: у Хмельницькому провели трансплантацію нирки

Здоров'я 2652
«Випадок унікальний тим, що ми виконали родинну трансплантацію, але вже повністю власними силами», - каже Олексій Підмурняк
«Випадок унікальний тим, що ми виконали родинну трансплантацію, але вже повністю власними силами», - каже Олексій Підмурняк. Фото: зі сторінки Урологія. Хмельницька обласна лікарня у фейсбуці

Вперше лікарі Хмельницької обласної лікарні виконали пересадку самостійно.

У Хмельницькому лікарі обласної лікарні провели трансплантацію нирки вперше самостійно, без допомоги колег-трансплантологів з інших медичних закладів. Про це повідомив Олексій Підмурняк, завідуючий відділенням урології Хмельницької обласної лікарні.

Зазначає, що це була родинна трансплантація: нирку пересадили від матері синові.

Пацієнт – із Донеччини два роки жив на гемодіалізі. Коли відділення лікарні, де він проходив діаліз, переїхало у Хмельницький, чоловік дізнався, що тут, в урологічному відділенні Хмельницької обласної лікарні, проводять трансплантацію нирки.

Голова групи трансплантологів Олексій Підмурняк каже, чоловік просто прийшов запитати, чи роблять такі операції. І вже через декілька тижнів після проведених досліджень, аналізів та підготовки Олександру пересадили здорову нирку, яку для сина віддала мама.

«Випадок унікальний тим, що ми виконали родинну трансплантацію, але вже повністю власними силами. Велика вдячність тим людям, які нас навчили це робити, далі ми вже готові виконувати трансплантацію силами трансплантологів та судинних хірургів Хмельницької обласної лікарні. Ми до цього йшли кілька років», - каже Олексій Підмурняк.

Нагадаємо, першу трансплантацію нирки у Хмельницькому провели понад рік тому, 29 листопада 2022 року. Тоді донором для сина став батько.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую