ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Першу трансплантацію нирки виконали в Хмельницькому: донором для сина став батько

Здоров'я 3971
Донором для сина став його 63-річний батько
Донором для сина став його 63-річний батько. Фото: з фейсбук-сторінки КНП Хмельницька обласна лікарня

Пересадили нирку 39-річному пацієнту з Полонщини.

У Хмельницькій обласній лікарні 29 листопада здійснили першу операцію з трансплантації нирки. Орган пересадили 39-річному пацієнту, який перебував на гемодіалізі. Виконала операцію команда кваліфікованих лікарів обласної лікарні, центру трансплантації та першого територіального медичного об’єднання Львова.

Як розповів сайту «Є» директор комунального підприємства «Хмельницька обласна лікарня» Яків Цуглевич, пацієнт та донор почуваються добре та наразі перебувають під наглядом лікарів.

«Це була перша трансплантація нирки в нашій лікарні, і загалом перша родинна трансплантація цього органу. Пересадили нирку 39-річному пацієнту з Полонщини, який перебував на гемодіалізі. Донором став його 63-річний батько. Обоє чоловіків нині почуваються добре», - зазначив Яків Миколайович.

Загалом, за словами Якова Цуглевича, на пересадку нирки в області очікують близько 20-ти людей.

Нагадаємо, першу операцію з трансплантації у Хмельницькій обласній лікарні виконали наприкінці грудня 2021 року. Тоді 29-річному пацієнту пересадили печінку. Донором став пацієнт, який помер внаслідок інсульту. Згоду на пересадку органів дала його родина.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую