ye-logo.v1.2

Яка ситуація з грипом та ГРВІ на Хмельниччині

Здоров'я 1990
До лікувальних закладів краю за тиждень госпіталізували 250 людей
До лікувальних закладів краю за тиждень госпіталізували 250 людей. Фото: з архіву

Щоб не захворіти, епідеміологи радять не забувати про базові протиепідемічні та профілактичні заходи.

Протягом першого тижня 2024 року на Хмельниччині майже 5 тисяч людей захворіли на грип та гострі респіраторно-вірусні інфекції, у тому числі на covid-19 - 344 людини. Про це повідомляють в Хмельницькому обласному центрі контролю та профілактики хвороб. 

До лікувальних закладів краю госпіталізували 250 людей, серед них із підозрою на covid-19 - 69 осіб. Попри таку статистику, підвищення захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції на Хмельниччині медики наразі не спостерігають.

Як розповів сайту «Є ye.ua» Микола Габрикевич, генеральний директор Хмельницького обласного центру контролю та профілактики хвороб, головний державний санітарний лікар Хмельницької області, поки що сплеску рівня захворюваності на грип та ГРВІ в області немає, а епідеміологічний поріг не підвищений. Утім, варто врахувати, що не всі, хто відчуває симптоми хвороби, звертається до медиків, тож офіційні дані можуть бути дещо нижчі.

Разом з тим зміна погоди (від морозів до відлиги) може сприяти підвищенню ризику захворіти на гостру респіраторну вірусну інфекцію чи грип. Тож епідеміологи радять не забувати про базові протиепідемічні та профілактичні норми, наприклад носіння масок в людних місцях.

Вдягати захисну маску рекомендовано, якщо:

* ви відчуваєте ознаки застуди, кашляєте або чхаєте та не можете залишатися вдома;
* пацієнтам із симптомами застуди або з підозрою на інфекцію, що передається повітряно-крапельним шляхом, маска обмежить потенційне розповсюдження респіраторних виділень;
* ви доглядаєте за хворим на ГРВІ, covid-19 чи грип;
* здоровим людям, які перебувають у місцях великого скупчення, з метою додаткового захисту.

Додамо, що за даними Міністерства охорони здоров'я України, з жовтня 2023 року в Україні на ГРВІ, грип та covid-19 перехворіли 1,9 мільйона людей, 56 відсотків - це діти. За перших ознак захворювання необхідно звернутися до сімейного лікаря, не вдаватися до самолікування, а під час хвороби подбати про безпеку рідних та колег (залишатися вдома, використовувати індивідуальний посуд тощо).

Читайте також: На Хмельниччині щорічно 130 людей потребують пересадки органів

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую