ye-logo.v1.2

На Хмельниччині щорічно 130 людей потребують пересадки органів

Здоров'я 1073
На пересадку нирки Нацслужба здоров
На пересадку нирки Нацслужба здоров'я виділяє медичному закладу близько 800 тисяч гривень. Фото: надані медиками Хмельницької обласної лікарні

З січня цього року трансплантація органів та кісткового мозку фінансується Національною службою здоров'я України (НСЗУ) в межах Програми медичних гарантій.

До цього часу, протягом трьох років, трансплантації проводилися в рамках пілотного проєкту. Його суть полягала в тому, щоб підготувати медичний заклад та фахівців для проведення таких операцій. 

За словами голови групи трансплантологів Олексія Підмурняка, Хмельницька обласна лікарня повністю готова до виконання трансплантації. Для пацієнтів такі операції будуть абсолютно безплатні, їх оплачує держава, незалежно від кількості. До прикладу, на пересадку нирки Нацслужба здоров'я виділяє медичному закладу близько 800 тисяч гривень, а на трансплантацію серця — понад два мільйони.

На Хмельниччині, за словами Олексія Підмурняка, близько 130 людей щороку потребують пересадки органів. 

«Ми можемо розділити групу людей, які чекають пересадки органів, на тих, кому дійсно потрібно і тих, які свідомо прийшли, зареєструвалися і повідомили: потребую пересадки та хочу, щоб мені її провели. Теоретично, потребують пересадки з розрахунку на один мільйон населення 110 осіб. Якщо у нас в Хмельницькій області населення близько 1 мільйона 250 тисяч, то, орієнтовно, 130 людей щорічно потребують трансплантації органів», — пояснює Олексій Підмурняк.

За його словами, станом на початок 2024 року свідомо підійшли до цієї теми й записалися на лист очікування 16 реципієнтів з усієї області.

Олексій Підмурняк: За минулий рік у Хмельницькій обласній лікарні провели три операції з пересадки нирки. Фото автора

Медики кажуть, пересадки органів спочатку боялися й уникали розмов про це, як про щось невідоме і складне. Згодом все більше людей почали цікавитися можливістю отримати продовження або й взагалі шанс на життя для себе та своїх рідних. Зараз, каже Олексій Підмурняк, все частіше мешканці Хмельниччини приходять самі та приводять своїх знайомих, рідних, сусідів, які потребують пересадки органів. 

«Ми вже свідомо підходимо до того, що пересадка органів — це важливо, життєво необхідно. До того ж за минулий рік, попри війну, ми отримали стільки обладнання і медикаментозного забезпечення, як ніколи! Підтримка з боку держави, закордонних партнерів була дуже величезною і зараз наші лікарі, маючи таке обладнання, нічим не відрізняються від закордонних колег і їхнього рівня надання допомоги», — переконує Олексій Олексійович і додає, що зараз немає потреби їхати за кордон проводити операції, адже той рівень забезпечення, який є у Хмельницькій обласній лікарні, дозволяє більшість оперативних втручань виконувати за кошти держави. 

До теми: Віддала нирку синові: у Хмельницькому провели трансплантацію нирки

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую