ye-logo.v1.2

Хвороба Лайма на Хмельниччині: що варто знати, аби вберегтися від інфікування

Здоров'я 2404
Хвороба Лайма виникає через укус кліща
Хвороба Лайма виникає через укус кліща. Фото: pixabay.com

За 2023 рік в області зафіксовано понад сотню випадків цієї хвороби.

За 2023 рік на Хмельниччині зареєстрували 138 випадків хвороби Лайма, яка виникає через укус кліща. У Хмельницькій інфекційні лікарні за минулий рік проліковано 49 хворих з ускладненими формами цього захворювання.

Наразі діагностовано 7 випадків хвороби Лайма, що ускладнились кардитом, артритом. Про це розповіла завідуюча інфекційним відділенням Хмельницької інфекційної лікарні Олена Маркевич.

«Хвороба Лайма або бореліоз – це інфекційне захворювання, спричинене бактеріями роду Borrelia, що передаються людині з укусом зараженого кліща. В Україні приблизно кожен третій кліщ є носієм бореліозу. Захворювання характеризується переважним ураженням шкіри, нервової системи, опорно-рухового апарату і серця, нерідко приймає хронічний перебіг. Інфікування виникає у разі присутності кліща в шкірі щонайменше 24 години. Отже, чим менше кліщ був на тілі людини, тим менша ймовірність зараження. Від хворої людини до здорової захворювання не передається», - зазначає Олена Маркевич.

За її словами, цього року через раннє тепло активність кліщів розпочалася раніше. Тож потрібно врахувати це під час прогулянок парково-лісовою зоною – профілактика хвороби Лайма полягає насамперед у попередженні укусів кліщів.

«Використовуйте під час прогулянок парково-лісовою зоною захисний одяг та засоби, що відлякують комах (репеленти). Своєчасна профілактика вкрай важлива, так як може попередити початок хвороби та пов'язане з нею довготривале лікування. Людині, яку вкусив кліщ, необхідно обов'язково звернутись на консультацію до лікаря-інфекціоніста, навіть якщо симптомів хвороби ще немає. Якщо у вас протягом 3 тижнів після укусу кліща з'явились головний біль, пляма навколо укусу кліща, головокружіння, біль у суглобах, звертайтесь до лікаря-інфекціоніста Хмельницької інфекційної лікарні. Звертайся вчасно», - наголошує медикиня.

Читайте також: Сезон кліщів: половина з досліджених епідеміологами на Хмельниччині - інфіковані

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую