ye-logo.v1.2

Спека та її можливі наслідки

Здоров'я 3010

За даними Гідрометцентру у найближчі днів Україні утримається спекотна погода.

Як стверджують медики, аномальна спека створює ризик для здоров'я. Особливу обережність слід проявляти людям, які мають патологію серцево-судинної системи. Це пов'язано з тим, що організм втрачає багато рідини та мінеральних солей - калію, магнію тощо. Йде згущення крові, виникає додаткове навантаження на серце, збільшується ризик утворення тромбів. У період спеки почастішали у населення гіпертонічні кризи і, як їх наслідок, збільшилась кількість інсультів. За інформацією відділу охорони здоров’я управління праці, соціального захисту населення та охорони здоров’я, впродовж ІІ кварталу 2012 року у Хмельницькій міській лікарні проліковано 140 хворих з гострим порушенням мозкового кровообігу (інсульт), що на 26 випадків більше, ніж у відповідний період минулого року. Збільшилась кількість інсультів в працездатному віці, а це говорить про те, що зростає кількість захворювань на церебральну патологію в молодому віці (1970, 1971 р.н.). Великий вплив на виникнення інсульту, за словами головного терапевта міста Аліни Костенко, продовжує мати неконтрольована артеріальна гіпертензія, викликана стресовими ситуаціями, шкідливими звичками – курінням, зловживанням алкоголю, а також малорухомим способом життя, ожирінням, незбалансованим харчуванням. У переважній більшості випадків має місце ігнорування пацієнтом свого стану, невиконання рекомендацій лікаря та пізнє звернення за наданням медичної допомоги.
Інсульт– це гостре порушення мозкового кровообігу, яке виникає внаслідок крововиливу або ішемії (недостатність кровообігу) в окремих ділянках головного мозку. Захворювання виникає раптово при будь-якій роботі або відпочинку.
Лікарі радять: якщо Ви помітили зміни в обличчі, слабкість в руці або в нозі, порушення мови, погіршення ковтання, хиткість під час ходи, не зволікайте, це можуть бути перші симптоми інсульту, що потребує термінового виклику швидкої допомоги – "103”, а не дільничного лікаря для зменшення часу від появи перших симптомів до своєчасного надання спеціалізованої медичної допомоги. Особливо це стосується осіб працездатного віку. Термінове обстеження стану хворого дозволить оцінити причини виникнення гострого мозкового інсульту, визначити його підтип та схему лікування пацієнта.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Люта спека «садить» серце
Управління праці, соціального захисту населення та охорони здоров’я міської ради застерігає, що у спекотні дні, які тривають в нашому регіоні, слід бути особливо обережними, стежити за своїм здоров’ям і дотримуватися таких правил:
- Уникати прямих сонячних променів. Краще перебувати в тіні.
- По можливості, обмежити час знаходження на вулиці.
- Прикривати голову від прямих сонячних променів: (головний убір, парасолька) особливо стосується осіб старше 55 років.
- Не варто збільшувати фізичне навантаження. Спека - це вже навантаження на організм.
У разі виникнення симптомів інсульту необхідно:
- викликати бригаду швидкої медичної допомоги,
- укласти хворого в ліжко; якщо він впав на підлогу, перенести його з чиєюсь допомогою в ліжко,
- покласти хворого на бік, щоб при виникненні блювання блювотні маси не потрапили в дихальні шляхи,
- забезпечити хворому спокій,
- виміряти артеріальний тиск,
- дати гіпотензивні (знижують тиск) засоби: таблетки каптоприл 0,025 мг під язик,
- для зменшення набряку мозку дати хворому сечогінний засіб (фуросемід, торасемід або інші препарати).
Профілактичними заходами попередження інсультів є правильна організація режиму праці та відпочинку, харчування, запобігання нервово-психічним перенапруженням, профілактика і лікування судинних захворювань.

Джерело  www.khmelnytsky.com

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую