emailfbgpinstokrsstgtwvibervkwaytSkypeWhatsappViberPhoneMailПункт

Шановні дописувачі-блогери! У зв'язку з редизайном сайту, редакція закрила можливість додавати дописи у цей розділ. Однак раді вас попередити, що ми розробили новий розділ «Спецпроекти» у якому й розмістили Блоги. А також дещо змінили умови розміщення дописів у блогах.

Ті з вас, хто готує матеріали і має бажання опублікувати їх у блогах, можуть написати на електронну скриньку [email protected]. Звертаємо вашу увагу, що редакція залишає за собою право вирішувати чи публікувати ці тексти у розділі Блоги.

Прошу також зауважити, що у нас є розділ «НарКор», де усі зареєстровані читачі мають можливість публікувати свої новини чи інформацію.

Дякуємо, що залишаєтеся з нами.

Kabachinska

Світлана Кабачинська

Всього записів: 60

Про автора:

Життя - Вітчизні, честь - нікому

Теги користувача

Записи користувача:


» ОСІНЬ ВИБОРУ

Для людей, далеких від політики, всі вибори схожі. Насправді ж вони завжди різні.

Особливості

Парламентські вибори 2012 року для України особливі. Не лише тому, що нарешті завершує свою роботу депутатський корпус сьомого скликання, який самовільно, всупереч Конституції України, на півтора року (!) продовжив свої депутатські повноваження. А тому, що він доленосний для держави.

В Україні так часто кажуть про вибори. І це завжди правда, бо в країні з неусталеною демократією аж надто багато залежить від того, хто опиняється біля державного стерна. Та цієї осені у нас особливо важливий і важкий вибір. Бо, хоч як не хочеться це усвідомлювати, Україна через 21 рік незалежності – в гіршій ситуації, ніж на початку своєї історії. Перед нею сьогодні, наче перед билинним богатирем на розпутті, вимальовуються такі три ймовірні шляхи, що хоч куди б пішла – то самі лише втрати.

Перший – це втрата демократії. Тобто остаточне сповзання держави в авторитаризм, до чого так прагне чинна влада. Потворний симбіоз радянської форми (пишнота прийомів, з’їздів; перетворення перших осіб кра...9 Жовтня 2012, 17:45:34 10858 0

» НАМ НІХТО НЕ ДОПОМОЖЕ, КРІМ НАС

«Один за всіх і всі за одного» - це кредо не лише мушкетерів Дюма

В заторі
Слава Богу, дочекалися снігу. Радісніше стало на душі і світліше – на вулиці. От тільки дороги, звісно… Сніг для наших доріг завжди – найбільша дорожньо-транспортна пригода. І, що особливо прикро, завжди несподівана.
Таксист злиться: корки на Кам’янецькій традиційно неминучі й довгі. «Зате сніг», - шукаю розраду його поганому настрою. «Ну, якщо кожній дрібниці радіти…» - не розвиднюється молоде обличчя водія. «А чому ж ні?» «Он податок удесятеро підвищили. Жінка каже: «Ти нічого не робиш, тільки податки платиш». Буду тікати від цих податків - задовбали». «Якщо несправедливі – треба було відстоювати свої права». «Ха, відстоювати! Я вже давно фантастику не читаю». «От і погано. Підприємці он себе захистили». «Та яке там захистили?! Он Юльку і ту посадили – а за нас хто вступиться?» «Греки й іспанці ще з 1 січня мітингують». «Україна - не Греція. Це ж вам не цивілізована країна. Ми тут ніхто. Кожен – ніхто. Тим, що вгорі, тільки наші г...27 Січня 2012, 10:08:39 4383 2

» ПОПІЛ СВОБОДИ СТУКАЄ В НАШІ СЕРЦЯ

Та чи знаходить там відгук?

Ліквідація
Указ про перенесення Дня Свободи з 22 листопада на 22 січня Віктор Янукович підписав буквально за пару днів до Нового року. Такий от своєрідний подарунок під ялинку. Хоча – чому під? Цей указ цілком заслуговує увінчати ту «йолку», якою нова влада цього року геть спотворила столичний Майдан Незалежності. Бо ж по йолці, так би мовити, і шапка: символічна крапка, поставлена владою на українському пориві до волі й незалежності.
Для всіх очевидно, чому з кількох десятків свят, яким давно вже тісно в українському календарі, для ліквідації був обраний саме День Свободи. Дуже вже муляв він душу й пам’ять чинній владі. Саме 22 листопада 2004 року розпочалася Помаранчева революція – масовий народний протест проти фальсифікації результатів президентських виборів. Тож для мільйонів українських громадян, які тоді нарешті усвідомили себе людьми, а не бидлом, 22 листопада  – особливий день. А для Віктора Федоровича  – найбільший кошмар його життя.
Кажуть, він досі вірить, що революція була організована на американські гроші. У це ж ...16 Січня 2012, 16:26:23 3937 0

» ВИБЕРІТЬ МЕНЕ!

Нинішній рік пройде під знаком виборів до Верховної Ради, що відбудуться восени.

                                                   
От ще тільки нашого, що кутя. Різдво тобто. Їжте, пийте, веселіться. Бо з десятого січня починаючи народ стануть готувати до виборів. Усебічно: біл-бордами, листівками, газетами, теле- й радіопередачами – словесними мордобоями на політичних ток-шоу зокрема.
Влада – та, ясна річ, застосує важку артилерію: пенсії та зарплати насамперед. Це минулого року на освітянському з’їзді вчителі розсміялися, коли прем’єр-міністр Азаров розповів їм, як протягом року п’ять разів зростала їхня зарплата – і, основне, наскільки суттєво ( втім, цей обман не зашкодив їм дружно проголосувати за обман інший, від якого завтра залежатиме їхня не лише зарплата, а й  робота  - вкрай суперечливий, незбалансований, а місцями то й просто шкідливий для освітньої системи Закон про освіту). А в наступному їх це зростання таки чекає: Дмитро Табач�...6 Січня 2012, 10:45:54 4685 0

» ІДЕНТИФІКАЦІЯ

Кожна країна, як і людина, починає своє життя із самовизначення. А наша?

Не слухати. Не бачити. Тільки коритись.
Нещодавно в одному з подільських сіл я ненароком втягнулася в дискусію. Літня жіночка, яка співає в церкві, обурювалась: «А це вже що робиться на білому світі: навіть Псалтир хочуть на українську перевести!»
Знаючи безперспективність подібних суперечок, я все одно не втрималась:
- І що ж у цьому поганого? Ми з вами якою мовою розмовляємо?
- Ну, по-українськи.
- І чому ж вона не годиться для молитви? Всі інші придатні, а українська – ні? Адже сам Ісус Христос після  чудесного вознесіння  обдарував  своїх апостолів знанням різних мов - аби проповідували ними християнство. Сказано ж: коли людина молиться чужою мовою, вона молиться тільки устами; лиш рідною  молиться серцем.
Співрозмовниця замахали руками:
- Нічого більше не кажіть! І слухати не буду!
Я розсміялась:
- А, може, я б у чомусь погодилася з вами чи й підтримала вас? А ви – і слухати не хочете!
…У 90-х роках минулого століття, коли СРСР розсипався і Україна Божою волею стала незалежна, якийс�...29 Грудня 2011, 13:33:05 4715 1

» ДОЖИВЕМО ДО ПОНЕДІЛКА – І ?.. І побачимо, куди веде Україну Президент, не підзвітний народу

Що в мішку у Миколая?

Так уже збіглося, що саміт Євросоюзу в Києві, де має вирішуватися доля угоди ЄС з Україною, призначений саме на 19 грудня – на Миколая, день одного з найулюбленіших в українців святого. Звісно, визначаючи дату зустрічі, ніхто про це не думав. Але наразі, чесно кажучи, тільки на Миколая і надія – що результат саміту буде позитивним для України, тобто – угода буде парафована. Бо це означатиме одне: попри все, що відбувається у нас, стратегічний курс держави таки незмінний – до Європи.

Позаяк те, що відбувається, породжує в цьому сумніви щодня.

 

Все для людей! І ми знаємо їх імена

Причин, які постійно змушують сумніватись у тому, що в керівництва держави, точніше – в Президента Віктора Януковича, який унаслідок конституційного перевороту зосередив у своїх руках усю повноту влади, є чітке бачення зовнішньополітичного курсу України (і, тим паче, що курс цей однозначно спрямований до Євросоюзу), безліч. Проте зовні найпомітніші три.

Перша– це очевидна недемократичність процесів, що з приходом до влади команди Януковича розвиваються в Укр�...19 Грудня 2011, 09:10:22 2860 0

» Як мрію перетворити на мету

20 років тому український народ вибрав для України складний шлях до незалежності

Трохи спогадів
- Голосуйте за Цолновола! – так 1 грудня 1991 року проводжала нас на виборчу дільницю наймолодша донька. Старші ще спали – а їй, п’ятирічній і дуже політично підкованій, нетерпеливилося дати батькам напуття, кого обирати Президентом – бо ж раптом щось наплутають і зроблять не так.
Та ми були слухняними батьками - й проголосували за В’ячеслава Чорновола. Таких, як ми, виявилося в Україні близько 25%. Ще кілька відсотків отримали на виборах Левко Лук’яненко та Ігор Юхновський (демократи й тоді не вміли об’єднуватися). Але переважну більшість голосів здобув на той час Голова Верховної Ради Леонід Макарович Кравчук – і став першим українським Президентом.
Такий результат був передбачуваним. Україна і тоді була дуже різна за політичними вподобаннями. Кравчук насамперед був вибором номенклатури, яка майже вся як один перейшла в уже проголошену незалежною Україну  з СРСР. Але він був і реальним вибором більшості українців - як завжди, обережних, розважливих і помір...1 Грудня 2011, 15:03:58 3878 0

» Депутати на сесії

 

Краще раз побачити, ніж сто разів почути

 

Про сесії місцевих рад засоби масової інформації зазвичай повідомляють лише, що вони обговорювали і які рішення прийняли. І, коли події у Верховній Раді, скажімо, прямі телевізійні трансляції відтворюють майже повністю, то щодо місцевих виборці вдовольняються журналістськими повідомленнями. Тому й знають про їхню роботу небагато і не з власних спостережень. Хоч рішення місцевих рад безпосередньо стосуються нашого з вами життя. І, звісно, важливо, що саме виноситься на обговорення, як приймаються рішення, хто як голосує і просто - як себе ведуть наші обранці.

Тому, мабуть, варто трохи про це розповісти. Фрагментарно: газета ж не гумова.

 

 

Вимір демократії

 

Як відомо, демократія – це насамперед урахування прав і потреб меншості. Бо, якщо все робиться тільки на догоду більшості – то це демократичний централізм по-більшовицьки.

Отже, в нинішній обласній раді демократією і не пахне. Партія Регіонів, утворивши більшість із Народною партією Литвина і «Сильною Україною» Тігіпка, проводить винятко...28 Жовтня 2011, 15:31:28 3007 0

» Вона - це Україна

Але нинішня Україна ще навряд чи  вона

Крах ілюзій

 

            11 жовтня 2011 року в новітній українській історії, поза будь-яким сумнівом, стане (вже стало)  особливим днем. Хоч би як його не назвали - чорним вівторком чи днем прозріння – він однозначно є реквіємом за демократією в Україні, коли навіть найлояльнішим до чинної владної команди, але все ж таки мислячим людям стало зрозуміло, що на шляху до тотальної, повної, абсолютної влади вона не зупиниться ні перед чим і ні перед ким.

            Вирок для Юлії Тимошенко – 7 років ув’язнення і позбавлення права  протягом наступних трьох років займати посади у владі, а також вимога відшкодувати «Нафтогазу» півтора мільярда гривень завданих збитків – найсуворіший з усіх можливих. Недарма ж, почавши його виголошувати, вкрився гарячим потом у холодній залі Печерського суду суддя Кірєєв. А мільйони біля телевізорів затамували подих, із перших слів збагнувши, що, попри чисельні звернення європейських і вітчизняних політиків, вирок буде обвинувальни�...14 Жовтня 2011, 11:46:22 2997 0


Курси валют на 13.04.2024
купівля
продаж
Міжбанк
$
39.31
39.33
41.99
42

Архів новин

<<Квітень 2024>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

     

«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо