ye-logo.v1.2

Підозрюваного у смертельному ДТП в Летичеві хочуть звільнити з-під варти: захист подаватиме апеляцію

Кримінал 12105

За версією слідства, за кермом джипа, який спричинив аварію, був нетверезий 23-річний Євген Неймак. Чоловік це заперечує і каже, що сидів на місці пасажира.

Хмельницький міськрайонний суд обрав міру запобіжного заходу Євгену Неймаку, підозрюваному у скоєнні дорожньо-транспортної пригоди, в якій загинула сім’я міліціонера, - тримання під вартою до 27 вересня. Таким чином Феміда задовольнила клопотання слідчого і прокурора, які вважають, що саме цей 23-річний молодий чоловік був за кермом «Тойоти», що 1 серпня у Летичеві спричинила аварію. Батько підозрюваного називає рішення суду несправедливим, оскільки вважає, що за кермом автомобіля був не Євген, а інший чоловік, і збирається подавати апеляцію.

Учора, 4 серпня, до суду прийшли рідні та друзі загиблого у ДТП міліціонера Олександра Гулька. Принесли з собою фотографії щасливої молодої сім’ї: Олександрові було лише 29 років, його дружині Юлі - 23, а маленькому Данилкові заледве виповнився рік і три місяці. Рідні прийшли, покривши голови чорними хустками, взяли Данилкові іграшки. Переконані, що винуватець аварії – Євген Неймак, який намагається вийти сухим із води. Разом з активістами навіть влаштували під приміщенням суду акцію протесту.

Під стіни Хмельницького міськрайонного суду прийшли родичі загиблим та громадськість із вимогою - утримувати Євгена Неймака під вартою.

Як розповідають свідки, Євген Неймак після ДТП вийшов з автомобіля зі сторони водія. За кілька хвилин приїхав батько Євгена і забрав його в лікарню. Офіціантка Тетяна, яка відпрацьовувала зміну в придорожному кафе, самої аварії не бачила. Зате добре пам’ятає, що було потім: Євгена забрав його батько, а дядько щось робив у розбитій машині. Родичі загиблих стверджують, що він витирав відбитки пальців з керма та ставив взуття Євгена біля сидіння пасажира.

Аби у залі суду не відбувся самосуд, до охорони порядку в залі засідань були залучені міліціонери.

За версією слідства, за кермом був Євген Неймак, його товариш Ігор сидів збоку і в момент ДТП вилетів з автомобіля. Наразі він у лікарні. Адвокат потерпілих Олександр Поліщук зазначив, що усіх висновків експертів поки немає, проте у слідчого є медичні висновки, що у крові Євгена Неймака таки був алкоголь. Та й сам підозрюваний не заперечує, що вживав спиртне, проте у нього зовсім інша версія події. Молодий чоловік каже, що за кермом не сидів.

«Ми вживали спиртне у священика. Я випив кілька стопок коньяку, а Ігор – пляшку вина. За кермо сів він, бо я вже випив. Пам’ятаю, як в нас врізався червоний автомобіль, - говорить підозрюваний. – Я не пам’ятаю, що було після аварії: хто мене завіз у лікарню. Вважаю, що Молчанюка покриває родич генерал: зрозумів це зі слів міліціонерів, які мене охороняють. Утікати за кордон не збирався: в мене закінчилась робоча віза у США, я не зможу втекти. Якби хотів це зробити, то зробив би одразу».

Життя молого подружжя обірвалося першого серпня 2015 року на виїзді з Летичева.

В’ячеслав Неймак, батько підозрюваного, каже, що є свідки, які бачили, хто сидів за кермом, і називає слідство упередженим. «Я глибоко співчуваю сім’ї загиблих. Хочу сказати, що мій син не сидів за кермом, це був міліціонер Молчанюк», - каже чоловік.

Щоправда, як розповів Володимир Молчанюк – батько хлопця, який був з Неймаком у «Тойоті», - Ігор, міліціонер із семирічним стажем, у міліції не працює з третього серпня, бо звільнили.

Судове засідання, яке довго не розпочинали, затягнулося: адвокат підозрюваного Володимир Прядун подав клопотання про відвід слідчого судді Світлани Бурки. За його словами, через особисті неприязні стосунки. Інший суддя виніс ухвалу про незадоволення клопотання. Зрештою, та ж суддя Бурка зачитала рішення про утримання Неймака під вартою до 27 вересня цього року.

Нагадаємо, за фактом ДТП було відкрите кримінальне провадження за статтею 286 частиною 3 - порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особою, яка керує транспортним засобом, що спричинили загибель кількох осіб. Санкція цієї статті передбачає позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую