ye-logo.v1.2
22 Березня, 2019

У справі еколога Гуменюка, окрім свідків, мають допитати усіх учасників слідчих дій

Наталя ГАРМАТЮК Кримінал 1132
Наступного разу перед судом свідчитимуть слідчі та експерти, які описували події трагедії у протоколах
Наступного разу перед судом свідчитимуть слідчі та експерти, які описували події трагедії у протоколах. Фото: автора

Поки не опитали трьох свідків.

Учора, 9 листопада, у Хмельницькому міськрайонному суді відбулось чергове засідання у справі Віталія Гуменюка. Начальник Держекоінспекції області три роки тому на пішохідному переході на смерть збив 81-річну Євгенію Слищук.

Лише у листопаді минулого року йому оголосили про підозру. Родичі загиблої бабусі вимагають, щоб еколог компенсував їм 300 тисяч гривень моральної шкоди. З лютого 2017 року у справі намагається розібратись суддя міськрайонного суду Олег Антонюк. Проте досі не заслухали усіх свідків.

На учорашнє засідання мали з'явитись троє останніх свідків. Але вони вкотре не прийшли. Тому прокурор запропонував продовжити слухання і досліджувати інші письмові докази. Серед них різні протоколи опису події, які складали слідчі та експерти.

«Маю клопотання про порядок дослідження доказів. Пропоную перейти до дослідження письмових доказів, а надалі, якщо буде можливість, в разі появи цих свідків, продовжити їх допит після дослідження», – зазначив прокурор Віктор Арсенюк.

Суд клопотання підтримав. Проте під час дослідження доказів виникло чимало питань у захисників Гуменюка. Всі стосували невідповідності даних в офіційно представлених прокурором документах. Майже кожен протокол суттєво критикували адвокати. Олег Антонюк зазначив, що обов'язком прокурора було виявити усі невідповідності документів та з'ясувати причину тому ще до початку судових засідань. Але прокурор заявив, що потрібно викликати слідчого, як свідка і допитати в залі суду.

Суддя Антонюк переніс засідання

«Ви (авт.- до прокурора), коли документи ці переглядали, у вас питань ніяких не виникало? Ви подаєте докази, тому питають з вас, а не зі слідчого. Говорите про одне, а написано зовсім інше. Як суд має це оцінювати?»,- додав суддя.

Захисники Віталія Гуменюк перервали зачитування письмових доказів клопотанням. Зокрема адвокати просили суд викликати для свідчень усіх учасників слідчих дій, щоб усунути суперечності й з'ясувати хто і що проводив.

Суддя каже, що прокурор мав розібратися із невідповідностями в документах

«Суд клопотання задовільняє. Єдине, на що я звертаю увагу - цього можна було уникнути, якби відповідні посадові особи ретельно і добросовісно ставилися до виконання Кримінально-процесуального кодексу України на кожному етапі досудового розслідування», - зазначив суддя Антонюк.

Власне тому, розгляд справи знову перенесли, більше, як на місяць. З'являться в якості свідків усі слідчі та експерти - невідомо. 

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

Останні фото та відео