ye-logo.v1.2
28 Січня, 2020

Скандальний блогер Сороченко не приїхав до суду в Хмельницький. Що далі?

Володимир ХОЛОД Кримінал 2118

Підписатися на канал "Є" в Youtube

Підготовче засідання перенесли, а «віддуватися» за обвинуваченого довелося його адвокату.

Сьогодні, 30 вересня, у Хмельницькому міськрайонному суді мало відбутися підготовче засідання у справі Артура Сороченка, якого обвинувачують у побитті атовця. Блогер на прізвизька «Квадрат» або «Малиш», який вийшов під заставу зі слідчого ізолятора в серпні, не з’явився до суду.

Ще за півгодини до початку засідання біля приміщення Хмельницького міськрайонного суду на вулиці Героїв Майдану було людно. Здесяток поліцейських, ще більше громадських активістів та учасників АТО (щоправда, до завершення засідання лишилися одиниці). Усі були наче в очікуванні на Артура Сороченка, місце проживання якого (реєстрація) є місто Бердичів Житомирської області, а затримали його в серпні на Миколаївщині. Йому оголосили підозру в хуліганстві (з’явилося відео, де він у Хмельницькому декілька разів вдарив чоловіка, який виявився учасником АТО). Коли оголошували в розшук, то інкримінували частину 1 статті 296 Кримінального кодексу України. Коли ж затримали та в Хмельницькому обирали запобіжний захід – перекваліфікували на частину 2, яка передбачає до чотирьох років позбавлення волі). Сороченко після серпневого суду вийшов під заставу в 40 тисяч 140 гривень. І сьогодні на його появу очікували в суді.

Утім, він не з’явився. Як пояснив захисник обвинуваченого Анатолій Стасишин, його клієнт лише сьогодні дізнався про суд, а тому просив відкласти підготовче засіданні. Суддя Трембач поцікавився в адвоката, чому ж судові повістки його підлеглий не отримав (а вони надсилалися, як говорили в суді) та на телефонні дзвінки не відповідав (а Сороченку наче телефонували з суду). На що Анатолій Стасишин відповів, що йому про це невідомо.

Як з’ясувалося сьогодні в суді, обвинувачують блогера «Квадрата» вже не за частиною 2 статті 296 ККУ, а частиною 1, яка передбачає від 8,5 тисяч гривень до 17 тисяч гривень штрафу або арешт на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до п'яти років. Чому ж змінили кваліфікацію обвинувачення, представник прокуратури після судового засідання відмовився пояснювати, заявивши журналістам: «Звертайтеся до пресслужби прокуратори, вони нададуть усі коментарі». Вже згодом у прокуратурі вдалося дізнатися, що спочатку були підозри, наче Сороченко не сам наносив удари потерпілому, але згодом слідство встановило – це не було хуліганство, вчинене групою осіб.

Підписатися на канал "Є" в Youtube

Враховуючи те, що обвинувачений не прибув до суду, прокурор заявив клопотання про застосування приводу до суду Артура Сороченка. І суд задовольнив це клопотання. А разом із ним переніс і підготовче засідання на 21 жовтня. Саме того дня Сороченко або мають доставити в Хмельницький, або він сам має приїхати.

Вже під стінами суду Анатолій Стасишин розповів журналістам, що лише почав вивчати обвинувачення, яке пред’явлено його клієнту. Та спілкування з пресою було не тривалою. А ось із громадськими активістами та учасниками АТО – десь півгодини. Чи не найголовніше питання, яке хвилювало громадськість – чи розуміє пан Стасишин кого захищає. Анатолій Леонтійович говорив про те, що лише днями уклав угоду на захист Сороченка. А щодо відео, на якому його підзахисний б’є учасника АТО, то взагалі його не бачив. Стасишину показали це відео. Після перегляду якого, адвокат сказав, що йому слід все проаналізувати, але дати відповідь зараз, чи буде він надалі захищати в суді свого клієнта, не може. Словесні перепалки, звинувачення на адресу адвоката (активісти та атовці говорили про те, що Стасишин захищає сепаратиста), розмова на підвищених тонах і… всі розійшлися.

Отож, спроба №2 провести підготовче засідання запланована на 21 жовтня. Як все було сьогодні, дивіться у відео від сайту «Є».

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую