ye-logo.v1.2

Пошкодження турбогенератора на Хмельницькій АЕС слідство вважає диверсією

Кримінал 4392
Слідство вважає, що сторонній предмет міг спричинити коротке замикання, яке вивело з ладу турбогенератор
Слідство вважає, що сторонній предмет міг спричинити коротке замикання, яке вивело з ладу турбогенератор. Фото: ілюстративне xaec.org.ua

У турбогенераторі виявили сторонній предмет, який класифікували як тампон.

Співробітники Служби безпеки України продовжують розслідувати пошкодження турбогенератора енергоблоку №1 Хмельницької атомної електростанції. Слідство проходить відповідно до статті 113 Кримінального кодексу України (Диверсія). Про це свідчить ухвала Шевченківського районного суду міста Києва.

«Як зазначає слідчий у клопотанні, в 2019 році службові особи Державного підприємства «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» та його структурних підрозділів під час проведення ремонту генератора турбогенератора енергоблоку № 1 відокремленого підрозділу «Хмельницька АЕС» з метою ослаблення держави вчинили умисні дії, спрямовані на пошкодження об’єкту, що має важливе народногосподарське значення», — йдеться в судовій ухвалі.

Згідно з ухвалою Шевченківського районного суду міста Києва, ремонтували турбогенератор працівники відокремленого підрозділу «Атомремонтсервіс». Зокрема, один з актів виконання робіт свідчить, що вони встановили фторопластові шланги (призначені для гнучкого з’єднання, де потрібна підвищена стійкість до високих температур, тиску й агресивних середовищавт.). Пізніше в одному з них, після виведення з ладу турбогенератора, виявили сторонній предмет. Його класифікували як тампон.

Слідство вважає, що цей предмет міг стати причиною короткого замикання, яке у серпні цього року пошкодило турбогенератор під час випробування пускових робіт на першому енергоблоці.

Останньою ухвалою від 15 жовтня Шевченківський районний суд задовольнив клопотання слідчого. Зокрема, орган правосуддя призначив судово-трасологічну експертизу. В її рамках експерти мають з’ясувати природу механічного пошкодження фторопластового шланга, чи міг тампон у вигляді відрізку тканини утворитися або потрапити до нього під час роботи енергоблоку, чи для цього потрібне втручання людини.

Нагадаємо, у липні Хмельницька АЕС отримала ліцензію на продовження експлуатації енергоблоку №1, відкритого ще у 1987 році. Заплановано, що він працюватиме до 13 грудня 2028 року.

Довідково: Стаття 113 Кримінального кодексу України (Диверсія) передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на термін від десяти до п’ятнадцяти років з конфіскацією майна або без такої.

Читайте також: На Хмельниччині військовий арсенал будує компанія, яку пов’язують зі скандальним екснардепом

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую