ye-logo.v1.2

Пошкодження обладнання на Хмельницькій АЕС: відкрито кримінальне провадження

Суспільство 5222
Наразі запланована експертиза сторонніх предметів, які потрапили до турбогенератора
Наразі запланована експертиза сторонніх предметів, які потрапили до турбогенератора. Фото: ілюстративне xaec.org.ua

Міненерговугілля попередньо назвало причини пошкодження турбогенератора першого енергоблоку.

Представники Міністерства енергетики та вугільної промисловості України створили комісію з розслідування причин пошкодження турбогенератора енергоблоку №1 Хмельницької АЕС. Крім того, за цим фактом правоохоронці відкрили кримінальне провадження.

За інформацією пресслужби Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, 14 серпня 2019 року перший енергоблок Хмельницької АЕС перевели у режим аварійного ремонту. Сталося це через пошкодження турбогенератора під час випробувань, які проводилися після планового ремонту для продовження експлуатації енергоблоку.

Розслідуванням причин пошкодження обладнання ХАЕС зайнялася спеціально створена комісія Міненерговугілля, яку очолила генеральна директорка Директорату енергетичних ринків Ольга Буславець.

«Комісія провела виїзне засідання та попередньо встановила, що причиною виникнення технологічного порушення стало потрапляння стороннього предмета в систему охолодження турбогенератора №1. За результатами засідання, ВП «Хмельницька АЕС» було доручено виконати незалежну експертизу сторонніх предметів, які виявили під час розбирання турбогенератора», — повідомляють у пресслужбі Міненерговугілля.

Також наразі проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні, відкритого за фактом пошкодження турбогенератора. В його рамках були вилучені сторонні предмети для здійснення експертного дослідження.
За повідомленнями інформаційного центру ВП «Хмельницька АЕС», крім аварійного ремонту першого енергоблоку ХАЕС, триває планово-попереджувальний ремонт енергоблоку №2. Заплановано, що його тривалість становитиме 52 доби. Відповідно його відключили від енергомережі.

«Атомна електростанція зараз перебуває у режимі теплового навантаження. Зокрема, перший енергоблок ХАЕС працює на рівні 3,5-4% теплової потужності для забезпечення потреб проммайданчика та міста», — зазначає інформаційний центр з посиланням на генерального директора Хмельницької АЕС Миколу Панащенка.

Нагадаємо, у липні Хмельницька АЕС отримала ліцензію на продовження експлуатації енергоблоку №1, відкритого ще у 1987 році. Заплановано, що він працюватиме до 13 грудня 2028 року.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Інформація з інших ресурсів

Гаражі: продаж/оренда

  Так  Ні, дякую