ye-logo.v1.2
15 Серпня, 2020

Несправність на Хмельницькій АЕС: тривають ремонтні роботи

Суспільство 5088
Наразі тривають ремонтні роботи з відновлення турбогенератора
Наразі тривають ремонтні роботи з відновлення турбогенератора. Фото: xaec.org.ua

Несправність виявили під час випробування першого енергоблоку, термін експлуатації якого було продовжено майже на 10 років.

В інформаційному центрі Хмельницької атомної станції повідомили, що днями на першому енергоблоці ХАЕС були зупинені випробування. Причиною цього стали несправності, які працівники станції зафіксували під час виконання програми пускових операцій. Зокрема, вони виявили несправність допоміжних систем генератора, систем охолодження, підвищення віброшвидкості на підшипниках турбогенератора.

Заступник головного інженера з електрообладнання, систем контролю та управління ХАЕС Олександр Копійка розповів, що генератор був пошкоджений під час досліду короткого замикання.

«Через це було вирішено провести модернізацію та ремонт на резервному статорі генератора. Наразі проведено демонтаж обмотки й ведуться роботи на нажимних плитах і системі охолодження стрижнів. Також було виявлено пошкодження на роторі. Це вимагає проведення його очищення і виконання робіт для відновлення працездатності», — інформують у Хмельницькій АЕС.

За повідомленнями інформаційного центру ХАЕС, успішнім виявилися випробування обладнання Центрального сховища відпрацьованого ядерного палива першого енергоблоку.

«Випробування мали на меті перевірити готовність обладнання до виконання робіт з поводження з відпрацьованими тепловиділяючими збірками. Зокрема, у ході робіт перевірялась відповідність характеристик обладнання і систем Центрального сховища відпрацьованого ядерного палива вимогам технічної документації, забезпечення якості та безпеки», — зазначають у ХАЕС.

Нагадаємо, минулого місяця Державна інспекція ядерного регулювання України продовжила термін експлуатації Хмельницької АЕС до 13 грудня 2028 року. Вже 25 липня ХАЕС отримала відповідну ліцензію.

Читайте також: Килими, котли та деталі до двигунів: що і куди експортують хмельницькі бізнесмени

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення

Відпочивай і подорожуй

  Так  Ні, дякую