ye-logo.v1.2

Задушив підлеглого через десять років після звільнення: Ізяславський суд виніс вирок

Кримінал 1440
Обвинувачений зізнався у вчиненому злочині, але казав, що не хотів мстити потерпілому
Обвинувачений зізнався у вчиненому злочині, але казав, що не хотів мстити потерпілому. Фото: ілюстративне pixabay.com

Чоловіка звинуватили в умисному вбивстві, вчиненому в стані сильного душевного хвилювання.

Днями Ізяславський міськрайонний суд визнав місцевого жителя винним у вбивстві колишнього підлеглого, який після звільнення періодично його обзивав. Обвинувачений вчинив злочин у стані сильного душевного хвилювання й отримав чотири роки позбавлення волі. Про це свідчить вирок суду від 10 серпня цього року.

Згідно з текстом вироку, передісторія цього злочину мала місце ще у 2008 році. Тоді жертва злочину працювала в Ізяславському районі на деревообробному підприємстві, яке належало обвинуваченому. Чоловік систематично прогулював роботу та приходив п’яним. Через це обвинувачений його звільнив. Опісля колишній працівник безпричинно обзивав перед односельцями свого роботодавця, про що останньому повідомляли інші люди та батьки.

Однак саме вбивство сталося 14 квітня 2018 року. Того дня близько 21-ї години обвинувачений їхав у село Мислятин Ізяславського району. На узбіччі він помітив незнайомого чоловіка, якого вирішив підвезти. Коли той сів у салон автівки, обвинувачений почув у свій бік образливі слова. За голосом він упізнав колишнього підлеглого, який перебував у стані алкогольного сп’яніння. Саме тоді чоловік пригадав всі минулі образи.

«Перебуваючи у стані сильного душевного хвилювання, який виник внаслідок тяжких образ з боку потерпілого, з метою умисного вбивства обвинувачений витягнув знайомого з автомобіля. Вдарив його кулаком в обличчя, від чого потерпілий впав на землю. Опісля чоловік почав руками душити жертву», — зазначається у тексті вироку.

Читайте також: Віддав майже 20 тисяч за неіснуючу картоплекопалку

Як йдеться далі, задушивши потерпілого, обвинувачений спробував уникнути покарання за скоєний злочин. Для цього він завантажив тіло жертви в автомобіль і відвіз його у лісовий масив поблизу села Комарівка Славутського району. Там він закопав тіло потерпілого у ґрунт.

Майже через місяць, 20 травня 2018 року, один з місцевих жителів поїхав на озеро поблизу Хмельницької АЕС. Там він почув трупний запах з лісового масиву. Підійшовши ближче, чоловік помітив людське тіло й зателефонував у поліцію. За кілька місяців правоохоронцям вдалося вирахувати вбивцю. Поліцейські затримали обвинуваченого 24 липня. На той час йому було 35-років.

Під час судових засідань чоловік визнав провину у вчиненому злочині. Він пояснив, що не бажав помсти, а тодішні події погано пам’ятає. Навпаки раніше він жалів потерпілого й не звертався до правоохоронців через вчинені ним крадіжки з підприємства та образи.

«Коли потерпілий сказав у салоні авто «О, це ти, привіт, терпіла», обвинуваченому зненацька стало погано, його нудило й наче «вирубило», — йдеться у вироку суду з посиланням на слова обвинуваченого. — Чоловік отямився, коли надав першу медичну допомогу потерпілому, який вже не подавав ознак життя. Спершу хотів відвезти його у лікарню, але дорогою заблукав. Тому зрештою вирішив залишити тіло».

Дослідивши обставини справи, Ізяславський міськрайонний суд визнав провину обвинуваченого й призначив йому чотири роки позбавлення волі. Крім того, він має сплатити на користь держави понад 16 тисяч 134 гривні витрат на проведення експертиз. Проте суд не задовольнив цивільні позови родичів загиблого, його брата й тітки, які вимагали компенсації від обвинуваченого. Ті не змогли довести завдану їм моральну шкоду.

Наразі вирок не набув остаточної законної сили й може бути оскаржений в апеляційному суді з дати його винесення.

Читайте також: Хмельницький суд має застосувати до блогера Квадрата примусовий привід

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую