ye-logo.v1.2
1 Жовтня, 2020

Хмельницький суд має застосувати до блогера Квадрата примусовий привід

Кримінал 1628
За словами судді, Артур Сороченко ігнорує виклики Хмельницького міськрайонного суду
За словами судді, Артур Сороченко ігнорує виклики Хмельницького міськрайонного суду. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Офіційно Артур Сороченко не з’явився на розгляд справи через падіння з драбини.

Сьогодні, 11 серпня, у Хмельницькому міськрайонному суді пройшло чергове засідання у справі блогера Артура Сороченка (Квадрата). Проте обвинувачений у побитті учасника російсько-української війни Володимира Баули вкотре не з’явився до суду. Цього разу причиною його відсутності стала травма.

Отож, до суду не з’явилися ні Артур Сороченко, ні Володимир Баула. Обом направили листи з повідомленням про розгляд справи, але вони повернулися назад через відсутність адресатів за місцем проживання.

Адвокат обвинуваченого Анатолій Стасишин розповів, що його клієнт не зміг з’явитися через отриману травму. Як доказ він надав виписку з карти пацієнта, яку йому вранці цього дня передала дружина Артура Сороченка. Тому захисник подав клопотання перенести підготовче засідання.

Згідно з цією випискою, Артур Сороченко 11 серпня о 01:20 ночі звернувся до травматолога Житомирської міськрайонної лікарні. Він отримав забій грудної клітини та перелом ребра після падіння з драбини, яке сталося на передодні о 23-й годині.

За словами судді Олександра Трембача, у цій довідці не вказано, чи Артур Сороченко може брати участь на розгляді справи. Також надійшла відповідь від Бердичівської міської лікарні на запит щодо перебування обвинуваченого у протитуберкульозному кабінеті медзакладу. У ній вказано, що на амбулаторному лікуванні Артур Сороченко перебуває з 21 травня. Проте з 1 до 10 червня він не з’явився на планове обстеження. Натомість протитуберкульозні препарати отримав його батько.

«Надалі Артур Сороченко теж не з’являвся у лікарню та не відповідав на дзвінки, — суддя цитує відповідь медзакладу. — Тому наразі протитуберкульозний кабінет Бердичівської міської лікарні не володіє інформацією про достовірний діагноз обвинуваченого, його стан здоров’я та можливість брати участь у судових засіданнях».

За таких обставин прокурор знов клопотав орган правосуддя про примусовий привід обвинуваченому. На це адвокат відповів, що можна провести дистанційне судове засідання за допомогою відеозв’язку.

«Це пришвидшить розгляд справи. Зі свого боку — зроблю все можливо, щоб Артур Сороченко прийшов у Бердичівський міськрайонний суд для проведення дистанційного засідання», — зазначив Анатолій Стасишин.

За словами Олександра Трембача, суд дійшов висновку, що Артур Сороченко ігнорує судові виклики. Не отримує їх поштою та не відповідає на телефонні дзвінки. Тому орган правосуддя ухвалює застосувати до нього примусовий привід. Його доставку мають забезпечити правоохоронці. Крім того, суд надішле запит у Житомирську міську лікарню, щоб підтвердити правдивість отриманих обвинуваченим травм і можливість його участі на розгляді справи.

Наступне судове засідання Олександр Трембач призначив на 7 вересня.

Нагадаємо, востаннє Артур Сороченко приїжджав у Хмельницький міськрайонний суд у листопаді минулого року. Тоді місцеві активісти облили одіозного блогера чорною фарбою. Відсутність обвинуваченого аргументувалася його тривалим лікуванням від туберкульозу. А на минуле зсідання, яке проходило 20 липня, Артур Сороченко не з’явився через видалення пухлини у Національному інституті раку.

Також нагадаємо, саме побиття Володимира Баули сталося у липні минулого року. За це Артурові Сороченку інкримінують вчинення злочину передбаченого частиною 1 статті 296 Кримінального кодексу України (Хуліганство). Згідно з нею, йому загрожує від 8 тисяч 500 гривень до 17 тисяч гривень штрафу, або до шести місяців арешту, або до п’яти років обмеження волі.

Читайте також: Вбивство священника на Летичівщині: підозрюваного взяли під варту

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую