ye-logo.v1.2

На Хмельниччині сільського голову засудили за доларовий хабар для правоохоронців

Кримінал 734
Посадовець спробував дати 750 доларів хабаря, щоб у поліції закрили кримінальну справу
Посадовець спробував дати 750 доларів хабаря, щоб у поліції закрили кримінальну справу. Фото: ілюстративне pixabay.com

Посадовець хотів, щоб поліція закрила кримінальну справу щодо розтрати коштів.

Нещодавно Теофіпольський районний суд визнав винним у зловживанні впливом голову Гальчинецької сільської ради. Чоловік дав правоохоронцям хабаря й за це був оштрафований. Про це свідчить вирок суду від 26 серпня.

Згідно з текстом вироку, ця історія бере початок 21 травня цього року. Тоді слідчі Теофіпольського відділення поліції відкрили кримінальне провадження за фактом розтрати бюджетних коштів посадовцями Гальчинецької сільської ради. У цій справі фігурували три працівники сільської ради — головний бухгалтер, секретар та один зі спеціалістів.

Обвинувачений, обраний у 2015 році головою цієї сільської ради, зустрівся вранці 2 липня з головним бухгалтером і секретарем. Він запевнив їх, що може посприяти закриттю кримінального провадження проти них. Для цього він дасть хабар одному з посадовців правоохоронних органів.

Ввечері того ж дня у Теофіполі Гальчинецький сільський голова зустрівся з представником правоохоронних органів. Тому обвинувачений передав 750 доларів неправомірної вигоди. На той час це становило понад 20 тисяч гривень.
За це сільському голові інкримінували вчинення злочину передбаченого частиною 2 статті 369-2 Кримінального кодексу України (Зловживання впливом).

Під час судового процесу обвинувачений визнав свою провину та розкаявся у вчиненому. Крім того, він уклав угоду з представниками прокуратури.

З огляду на це Теофіпольський районний суд наклав на Гальчинецького сільського голову 34 тисячі гривень штрафу. Крім того, чоловік повинен сплатити понад дві тисячі гривень витрат на проведення експертиз.

Наразі цей вирок не набув остаточної законної сили, адже впродовж тридцяти днів з дати його винесення він може бути оскаржений в апеляційному суді.

Читайте також: Чужі гроші за комуналку залишала собі: на Хмельниччині судитимуть листоношу

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую