ye-logo.v1.2

Смертельна ДТП у Хмельницькому: батьки загиблої вимагають максимального покарання

Кримінал 4749
Вирок Сергієві Владико оголосять 9 березня
Вирок Сергієві Владико оголосять 9 березня. Фото: автора

Перед винесенням вироку обвинувачений Сергій Владико відмовився від «останнього слова».

Сьогодні, 4 березня, Хмельницький міськрайонний суд продовжив розгляд справи щодо вчинення аварії, внаслідок якої 19 жовтня 2019 року загинула одинадцятирічна пішохід Софія Чорнобай. Це засідання стало продовженням вчорашнього, на якому заслухали покази одного з підозрюваних — мотоцикліста Сергія Владико. Оскільки вже досліджено всі докази та покази свідків, учасники справи нині висловили свої позиції для встановлення загальної картини аварії, яка забрала життя дитини.

Вісім років позбавлення волі для мотоцикліста: позиція прокурора

Перше слово суд надав прокурору Марії Мельничук. За її словами, Сергій Владико на мотоциклі «BMW» їхав Старокостянтинівським шосе до його перехрестя з вулицею Водопровідною. Його швидкість становила 100 кілометрів на годину. Таким чином мотоцикліст перевищив дозволену швидкість руху, яка для населених пунктів встановлена на рівні 50 кілометрів на годину. Також він не врахував дорожньої обстановки та проявив неуважність.

Як наслідок, Сергій Владико зіткнувся з автомобілем «Mercedes» під керуванням громадянина Туреччини Абдулазіза Тукура (цей підозрюваний після аварії залишив межі України — авт.), який звернув зі Старокостянтинівського шосе на Водопровідну. Через це мотоцикл відкинуло на правий тротуар, де стояла одинадцятирічна Софія Чорнобай. Дитина від отриманих травм померла у лікарні.

Внаслідок зіткнення мотоцикл відлетів на тротуар, де стояла Софія Чорнобай. Фото: сектора комунікації поліції Хмельницької області

Внаслідок зіткнення мотоцикл відлетів на тротуар, де стояла Софія Чорнобай. Фото: сектора комунікації поліції Хмельницької області

Прокурор наголосила, що Сергій Владико не визнав свою вину. Проте її підтверджують покази свідків і досліджені докази. Зокрема, висновки експертиз і відеозаписи з камер спостереження.

«Від виїзду «Mercedes» на зустрічну смугу до зіткнення минуло 1,85 секунди. Якби Сергій Владико дійсно їхав 50 кілометрів на годину, то йому б вистачило часу для зменшення швидкості мотоцикла й уникнення зіткнення, — каже Марія Мельничук. — Владико не хотів зупиняти мотоцикл, адже знав, що це небезпечно для нього: він міг впасти. Тому перед зіткненням набирав швидкість, щоб проскочити перехрестя. Якби ж він знав правила дорожнього руху, то б розумів, що об’їжджати можна перешкоду, а не небезпеку».

«Якби Сергій Владико дійсно їхав 50 кілометрів на годину, йому б вистачило часу для уникнення зіткнення», — прокурор.

«Якби Сергій Владико дійсно їхав 50 кілометрів на годину, йому б вистачило часу для уникнення зіткнення», — прокурор

Тому прокурор попросила суд визнати Сергія Владико винним за частиною 2 статті 286 Кримінального кодексу України. Й призначити йому вісім років позбавлення волі з позбавлення права керувати транспортними засобами на три роки. Також Марія Мельничук попросила змінити йому запобіжний захід на тримання під вартою до набуття вироком законної сили.

«Якщо вас не покарають, ви заберете життя іншої людини», — матір Софії Чорнобай

Після засідання, на якому зачитували висновки судово-медичної експертизи, Наталія Чорнобай певний час не з’являлася на розгляд справи. Того дня вона ледь вислухала причини загибелі її доньки, кілька раз вибігаючи у сльозах зі судової зали. Нині, зібравшись зі силами, Наталія Чорнобай прийшла на дебати.

Вона заявила, що вважає Сергія Владико винним у загибелі її дитини. Тому вона просить призначити йому максимальне покарання. Каже, що перевищення швидкості було його свідомим вчинком.

«Слухаючи, які травми отримала моя дитина, думала, що у мене розірветься серце», — Наталія Чорнобай

«Слухаючи, які травми отримала моя дитина, думала, що у мене розірветься серце», — Наталія Чорнобай

«Якщо вас сьогодні не покарають, то ви надалі перевищуватимете швидкість і заберете життя іншої людини. І ваша поведінка у залі суду... Вам байдуже, — у сльозах говорить Наталія Чорнобай. — Слухаючи, які травми отримала моя дитина, думала, що у мене розірветься серце. Я фізично не могла більше приходити на засідання, а ви сиділи з байдужим виглядом. Бог вам суддя, але ще тут повинен бути суд — ви маєте бути покарані відповідно до закону».

Батькові Софії Чорнобай було важко говорити

Свою позицію також висловив Роман Чорнобай. Він переконаний, що провину мотоцикліста підтверджують покази свідків і досліджені під час судового процесу докази.

«Я звинувачую Владико в тому, що він рухався швидше, ніж це дозволено у місті. Він не вжив ніяких заходів, щоб зменшити швидкість, а лише розганявся. На мою думку, саме це… що загинула…», — Роман Чорнобай не зміг завершити фразу: він сів і заплакав.

Представник батьків заявив про матеріальну та моральну шкоду

За словами адвоката постраждалих Олександра Лисинчука, під час дачі показів Сергій Владико озвучив неправдиві відомості. Зокрема, щодо власних дій, коли він наближався до перехрестя.

«Також стверджував, що водій «Mercedes» до здійснення повороту не увімкнув покажчик повороту. Однак з відеозаписів видно, що він увімкнув його. Це підтверджує, що обвинувачений був нещирим і не сприяв розкриттю справи. Тому погоджуємося з покаранням, яке запропонувала прокурор. І додаємо вимоги цивільного позиву щодо стягнення зі Серія Владико компенсації за завдану батькам матеріальну та моральну шкоду (йдеться про понад мільйон гривень — авт.)», — зазначив адвокат.

«Ця справа — пошук цапа-відбувайла»: Вадим Макаров вважає сумнівними покази свідків

Захисник обвинуваченого Вадим Макаров найперше заявив про порушення прав людини та чинного законодавства під час слідства та розгляду доказів. За його словами, не визнання своєї вини Сергієм Владико — це позиція людини, яка не вчиняла злочину.

«Як батько, цілком розумію потерпілих і знаю, що ця рана ніколи не загоїться. Але ця справа схожа на банальний пошук «цапа-відбувайла», — каже Вадим Макаров. — Згідно з харківською експертизою, на яку посилається обвинувачення, Абдулазіз Тукур на автомобілі «Mercedes» повинен був дати дорогу транспортним засобам, які рухаються у зустрічному напрямку Старокостянтинівським шосе. Тобто мотоциклу під керуванням Владико».

Зі слів захисника, експерти самостійно не могли визначити швидкість мотоцикліста. Тому вони роблять відповідні висновки, ґрунтуючись на показах свідків, які заявляли про перевищення швидкості «BMW». Крім того, помітне вибіркове ставлення прокурора.

«Прокурор ігнорує свідчення водія бетонозмішувача, який оцінив швидкість Владико у 50-60 кілометрів на годину», — Вадим Макаров

«Прокурор ігнорує свідчення водія бетонозмішувача, який оцінив швидкість Владико у 50-60 кілометрів на годину», — Вадим Макаров

«Прокурору до вподоби покази людей, які займалися своїми справами й кілька секунд бачили мотоцикл, або визначили його швидкість на слух. Натомість ігноруються свідчення водія бетонозмішувача, який оцінив швидкість Владико у 50-60 кілометрів на годину, — розповідає Вадим Макаров. — Під час слідчого експерименту на перекритому Старокостянтинівському шосе статист мав розігнати мотоцикл до максимальної швидкості. Він повідомив, що при таких обставинах реально розігнатися лише до 80 кілометрів на годину. Він зміг досягти 120 кілометрів на годину лише з більшої відстані, але за обставин, які не відповідали реальній події».

Захисник переконує, що відсутність вини Сергія Владико підтверджує експертиза, висновки якої він надав на вчорашньому засіданні (зокрема, у ній вказано, що в мотоцикліста бракувало часу для уникнення зіткнення — авт.). Однак прокурор відкидає це дослідження (прокурор раніше вказала на її «необ’єктивність» та «суттєві помилки» — авт.). Тому Вадим Макаров послався на постанови Верховного Суду України, в яких вказано на право захисту самостійно збирати докази та замовляти незалежні експертизи. Він попросив орган правосуддя неупереджено підійти до цього питання, а у результаті — закрити кримінальне провадження щодо його клієнта через відсутність у його діях ознак кримінального правопорушення.

Прокурор заперечила твердженням Вадима Макарова

За словами Марії Мельничук, Вадим Макаров ставить під сумнів свідчення свідків. Мовляв: вони були некомпетентні, щоб оцінити реальну швидкість руху. Однак він не бере до уваги, що вони мають значний стаж кермування автотранспортом.

Марія Мельничук і Олександр Лисинчук повторно висловили недовіру експертизі захисту

Марія Мельничук і Олександр Лисинчук повторно висловили недовіру експертизі захисту

«Під час проведення слідчого експерименту ці свідки вказували статисту їхати повільніше або швидше, адже вони знали приблизну швидкість мотоцикла, — заперечує захиснику прокурор. — Статист зазначив, що він проїхав цю ділянку дороги з перевищенням швидкості. Крім того, він стартував з певної точки. Натомість Владико рухався ще до точки старту статиста, тому він міг розігнатися до більшої швидкості».

Чому мотоцикліст відмовився від «останнього слова» та коли оголосять вирок?

Під час судових дебатів Сергій Владико відмовився від виступу. А перед видаленням у нарадчу кімнату суддя Світлана Данькова дала йому право з «останнім словом» звернутися до органу правосуддя. Однак він відмовився.

«Я вже казав: мені добавити нічого», — сказав обвинувачений.

«Суд видалятиметься для прийняття рішення. Тому вам надають можливість звернутися з «останнім словом», — ще раз повторила Світлана Данькова.

«Ваша честь, що я ще можу добавити?», — пояснив свою відмову Сергій Владико.

На цьому засідання завершилося. Оголошення вироку мотоциклісту Сергієві Владико суддя призначила на 9 березня.

Однак досі залишається невизначеною ситуація з іншим підозрюваним у вчиненні цієї аварії — Абдулазізом Тукуром. Під час дебатів прокурор зазначила, що йому підозру не скасовано й він у цій справі проходить по окремому провадженню. А Олександр Лисинчук вже після завершення цього засідання додав, що в інтересах слідства та постраждалих поки не повідомлятиме подробиць щодо Абдулазіза Тукура, бо у його справі ще не поставлена крапка.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую