ye-logo.v1.2

Незаконна рубка дерев у Кам’янець-Подільському районі завдала майже три мільйони збитків

Кримінал 1625
Підозрювані рубали дерева у полезахисній смузі
Підозрювані рубали дерева у полезахисній смузі. Фото: Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України

Правоохоронці продовжують розслідування діяльності угрупування «чорних лісорубів».

У Кам’янець-Подільському районі кілька місяців тому поліція затримала угрупування так званих «чорних лісорубів». Однак збитки, які вони завдали довкіллю, досі обраховують у Державній екологічній інспекції у Хмельницькій області. Нині її співробітники розповіли, що передня вартість вирубаних дерев становить майже три мільйони гривень.

За інформацією пресслужби екоінспекції, підозрювані незаконно вирубували дерева в полезахисній смузі автодороги між селами Бурти й Оринин Кам’янець-Подільського району. Наразі встановлено, що вони зрізали 166 ясенів і кленів. Як наслідок, «чорні лісоруби» завдали шкоди довкіллю на 2 мільйони 451 тисячу гривень.

До речі, минулого місяця державні інспектори також встановили, що підозрювані вирубали 48 дерев породи граб сирий. Такі дії були оцінені у 308 тисяч гривень.

Таким чином наразі завданні збитки сягають майже трьох мільйонів гривень. Однак розслідування цієї справи триває й надалі, тому оцінка шкоди довкіллю може зрости.

«Членів угрупування звинувачують за статтею 246 Кримінального кодексу України (Незаконна порубка або незаконне перевезення, зберігання, збут лісу). Якщо їх винну доведуть у суді, їм може загрожувати від п’яти до семи років позбавлення волі», — додали в Державній екологічній інспекції у Хмельницькій області.

Нагадаємо, «чорних лісорубів» правоохоронці затримали «на гарячому» 31 травня. До складу цієї групи входило кілька місцевих жителів. Серед них: організатор незаконної рубки, його син і троє «лісорубів». Під час їх затримання вони намагалися вивезти зрубану деревину.

«Організував незаконні порубки деревини та її збут місцевий підприємець, долучив до бізнесу і свого сина. Саме він контролював та забезпечував процес вирубки лісу, зокрема – придбання обладнання для працівників, вивезення деревини, її збут та проведення розрахунків. У спільники взяли ще трьох місцевих мешканців, які займалися незаконною порубкою дубу та ясеню на територіях Національного природного парку «Подільські Товтри» та Кам’янець-Подільського лісгоспу», — зазначили тоді у поліції.

Читайте також: На Хмельниччині масово гинуть бджоли

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую