ye-logo.v1.2

Слідчим не вдалося відсторонити від посади директора «Хмельницькводоканалу»

Кримінал 2238
Віталія Кавуна могли відсторонити від посади до 17 вересня
Віталія Кавуна могли відсторонити від посади до 17 вересня. Фото: сектора комунікації поліції Хмельницької області

Їх клопотання задовольнив міськрайонний суд, однак апеляційний — відхилив.

Днями Хмельницький апеляційний суд скасував ухвалу про тимчасове відсторонення Віталія Кавуна від посади директора комунального підприємства «Хмельницькводоканал». Слідчі підозрюють його у службовій недбалості, внаслідок якої підрядник заволодів бюджетними коштами. Щоб посадовець не перешкоджав слідству, вони просили відсторонити його від посади до 17 вересня. Однак, на переконання суду, правоохоронці не надали для цього достатніх доказів.

За інформацією пресслужби Хмельницького апеляційного суду, 19 липня правоохоронці оголосили про підозру директору «Хмельницькводоканалу» за частиною 2 статі 367 Кримінального кодексу України (Службова недбалість). Наступного дня міськрайонний суд частково задовольнив клопотання слідчого управління Національної поліції в Хмельницькій області. Відтак відсторонив Віталія Кавуна від займаної посади до 17 вересня.

Однак адвокат Віталія Кавуна подав апеляцію. Й зрештою Хмельницький апеляційний суд скасував ухвалу про тимчасове відсторонення директора «Хмельницькводоканалу» та відхилив клопотання слідчих.

«Своє клопотання слідчий обґрунтував тим, що того підозрюють у скоєнні нетяжкого злочину, може знищити документи, які мають значення для досудового розслідування, впливати на свідків, продовжити злочинну діяльність. Хмельницький апеляційний суд вважає, що прокурор і слідчий такі недостатньо довели такі ризики. Директор водоканалу дійсно підозрюється у вчиненні нетяжкого злочину, але наявність обґрунтованої підозри не може бути єдиною підставою для його відсторонення від займаної посади», — повідомили у пресслужбі суду з посиланням на його ухвалу від 27 липня.

Нагадаємо, за попередньою версією слідства, у вересні 2019 року підрядник, директори «Хмельницькводоканалу» й столичного ТОВ «Науково-виробнича фірма «Екологія України» підписали угоду про реконструкцію системи знезараження питної води на проспекті Миру, 36/2А. Далі підрядник придбав електролізну установку. Обладнання коштувало понад 2 мільйони 770 тисяч гривень. Проте очільник київського товариства вніс неправдиву інформацію у документи та завищив вартість придбаної установки на понад 3 мільйони 464 тисяч гривень.

Відповідно правоохоронці підозрюють директора столичного товариства у вчиненні злочину за частиною 5 статті 191 та частиною 2 статті 366 Кримінального кодексу України: привласнення чужого майна шляхом зловживання своїми повноваженнями та службове підроблення. Загалом йдеться про 3,7 мільйона гривень.

Оскільки Віталій Кавун, на думку слідства, проявив недостатньо зусиль, щоб переконатися у реальній вартості обладнання, він допустив заволодіння підрядником бюджетними коштами. Тому його підозрюють за частиною 2 статі 367 Кримінального кодексу України (Службова недбалість). Передбачене нею покарання: від двох до п’яти років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на термін до трьох років і зі штрафом від 4 тисяч 250 до 12 тисяч 750 гривень або без такого.

Читайте також: Аварія на трасі Хмельницький – Старокостянтинів: пасажир елітної автівки також правоохоронець - ДБР

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую