ye-logo.v1.2

У Хмельницькому почали виготовляти речовину для знезараження води

Суспільство 2928
Гіпохлорид виготовляють у спеціальній установці
Гіпохлорид виготовляють у спеціальній установці. Фото: автора

Комунальники придбали спеціальну установку для виготовлення гіпохлориду.

Декілька тижнів у Хмельницькому працює спеціальна установка, яка виробляє гіпохлорит натрію – речовину, яку використовують для знезараження питної води. Раніше комунальне підприємство «Хмельницькводоканал» закупляло цю речовину у дніпропетровського підприємства, яке є єдиним свого роду в Україні. Однак, через перебої у його роботі могли страждати хмельничани – абоненти «Хмельницькводоканалу».

«Спеціальне обладнання купили аби на місці виробляти свій власний гіпохлорит і знезаражувати питну воду, яка потрапляє до жителів міста. Знезараження проводимо, щоб у воді не було якихось хвороботворних бактерій. Раніше це робили активним хлором в балонах, а зараз безпечніше. Щоб зробити гіпохлорит, ми беремо звичайну сіль екстракласу, вона розчиняється до стадії ропи, поступає у гідролізну установку і при електролізі розкладаєтесь на гіпохлорит натрію і водень. Водень виводиться в повітря, а гіпохлорит поступає у резервуари з водою», - розповідає начальник станції знезараження міста Хмельницького В'ячеслав Ганджа.

За словами головного інженера підприємства Станіслава Міхальця, щодоби речовиною знезаражують 50-55 тисяч метрів кубічних води на добу для більш як 100 тисяч абонентів підприємства.

У білі ємності засипають сіль
Спеціальні насоси-дозатори розприділяють речовину по резервуарах води
На рік потрібно 68 тонн солі

«На рік для виготовлення речовини потрібно 68 тонн солі. Витрати для річної потреби гіпохлориту складають 500 тисяч гривень. Раніше ми купували речовину на 2 мільйони гривень на рік», - стверджує головний інженер.

Додає, загалом вартість усіх робіт по встановленню і облаштуванню установки – 12,5 мільйонів гривень. Більшість коштів із міського бюджету, а близько 800 тисяч гривень — це власні кошти підприємства. Шляхом запровадження технології очікують економію у 1,5 мільйона гривень в рік.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую