ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

У Хмельницькому водоканал залишили без директора: його підозрюють у недбалості

Кримінал 2813
Кілька днів тому слідчі оголосили про підозру Віталію Кавуну
Кілька днів тому слідчі оголосили про підозру Віталію Кавуну. Фото: сектора комунікації поліції Хмельницької області

Поки що суд відсторонив Віталія Кавуна від його посади до 17 вересня.

Сьогодні, 22 липня, у реєстрі судових рішень була опублікована ухвала про тимчасове відсторонення Віталія Кавуна від посади директора комунального підприємства «Хмельницькводоканал». Посадовець фігурує у справі щодо розкрадання 3,7 мільйона гривень, виділених на реконструкцію системи знезараження питної води на проспекті Миру, 36/2А. Наразі Віталія Борисовича підозрюють у службовій недбалості, завдяки чому підрядник зміг привласнити бюджетні кошти.

В ухвалі Хмельницького міськрайонного суду від 20 липня наведено нові подробиці цієї справи, про які раніше не повідомляли у поліції. Наприклад, що левова частка привласнених коштів припадає на завищення вартості обладнання для знезараження питної води на базі електролізної установки.

За її текстом з посиланням на матеріали слідства, це обладнання коштувало понад 2 мільйони 770 тисяч гривень. Проте у вересні 2019 року підрядник, директор ТОВ «Науково-виробнича фірма «Екологія України» (у тексті ухвали зазначений як «ОСОБА_3» — авт.), вніс у документи неправдиві відомості. Таким чином він завищив реальну вартість обладнання на понад 3 мільйони 464 тисяч гривень. Далі запевнив Віталія Кавуна, що відпускна ціна устаткування дійсно становить 6 мільйонів 234 тисячі 422 гривні.

«Директор «Хмельницькводоканалу» не знав про внесення недостовірних відомостей до вказаних документів. Він лише переконався, що ціна устаткування відповідає проєктно-кошторисній документації. Однак не вжив заходів, щоб підрядник долучив платіжні доручення та накладні постачальника, які б підтверджували відпускну ціну обладнання», — зазначено в ухвалі.

Такими діями, на думку слідства, Віталій Кавун проявив службову недбалість. Як наслідок, підрядник зумів заволодіти 3,7 мільйонами гривень.

Щоб уникнути можливого перешкоджання розслідуванню, правоохоронці просили Хмельницький міськрайонний суд відсторонити Віталія Кавуна від його посади на два місяці. Проте орган правосуддя частково задовольнив це клопотання. Таким чином директора «Хмельницькводоканалу» відсторонили на дещо менший період — до 17 вересня.

«Ухвала слідчого судді підлягає негайному виконанню після її оголошення. Вона може бути оскаржена до Хмельницького апеляційного суду протягом п’яти днів з дня її оголошення», — йдеться в ухвалі.

Нагадаємо, нещодавно правоохоронці оголосили про підозру директорові «Хмельницькводоканалу» за частиною 2 статі 367 Кримінального кодексу України (Службова недбалість). Передбачене нею покарання: від двох до п’яти років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на термін до трьох років і зі штрафом від 4 тисяч 250 до 12 тисяч 750 гривень або без такого.

Натомість підрядника, директора столичного товариства, підозрюють у вчиненні злочину за частиною 5 статті 191 та частиною 2 статті 366 Кримінального кодексу України. Йдеться про привласнення чужого майна шляхом зловживання своїми повноваженнями та службове підроблення.

Читайте також: Начальницю Служби у справах дітей Хмельницької ОДА викрили на хабарі

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую