ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухате радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Колишньому депутату Хмельницької облради присудили сім років в’язниці

Кримінал 7730
Антикорупційний суд виніс вирок Миколі Харкавому (з лівого боку)
Антикорупційний суд виніс вирок Миколі Харкавому (з лівого боку). Фото: з архіву редакції

Його визнали винним за кількома статтями, пов’язаними зі шахрайством і хабарництвом.

Вчора, 21 січня, Вищий антикорупційний суд призначив колишньому депутату Хмельницької обласної ради сім років позбавлення волі. Такий вирок йому винесли за закінчений замах на шахрайство й підбурювання до надання 50 тисяч доларів хабаря. Саме стільки він хотів отримати від виконувача обов’язків директора школи-інтернату. Про це повідомили у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі. Хоча вони не називають ім’я ексдепутата, йдеться про Миколу Харкавого, затриманого у 2017 році.

За інформацією пресслужби антикорупційної прокуратури, колишній депутат облради (на той час був чинним — авт.) вирішив заволодіти грішми виконувача обов’язків директора Кам’янець-Подільської спеціалізованої школи-інтернату «Славутинка». Він підбурював свою жертву дати йому 50 тисяч доларів хабаря. За ці кошти обіцяв посприяти призначенню його на посаду директора «Славутинки». А також забезпечити не проведення перевірок у навчальному закладі.

«Вищий антикорупційний суд визнав депутата винним за кількома статтями Кримінального кодексу України: частиною 2 статті 15, частиною 4 статті 190, частиною 4 статті 27 та частиною 4 статті 369. Йдеться про вчинення закінченого замаху на шахрайство та підбурювання до надання неправомірної вигоди», — зазначили в антикорупційній прокуратурі.

Відтак орган правосуддя призначив Миколі Харкавому сім років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади терміном на три роки та з конфіскацією майна. Однак цей вирок не набув остаточної законної сили, адже на нього можна подати апеляцію впродовж 20 днів дати його проголошення.

Нагадаємо, що у червні 2017 року в приміщенні власного готелю правоохоронці «на гарячому» затримали депутата Хмельницької облради. Він саме отримав 50 тисяч доларів від керівника одного з комунальних підприємств краю.

«Ці кошти депутат вимагав за залишення керівника на посаді, продовження договору на роботу, позитивні висновки комісії щодо перевірки стану будівництва об'єкту, а також продовження фінансування капітального будівництва на суму понад 23 мільйони гривень», — зазначили тоді представники поліції.

Як пізніше з’ясувалося, затриманим депутатом виявився представник фракції «За конкретні справи» Микола Харкавий. А його ціллю став виконувач директора Кам’янець-Подільської спеціалізованої школи-інтернату І-ІІІ ступенів «Славутинка». Спершу його справу розглядав Хмельницький міськрайонний суд. Підготовче засідання він розпочав фактично через рік після затримання — у липні 2018-го.

Читайте також: Приватна компанія на Хмельниччині незаконно видобувала вапняк у заповіднику

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Гаражі: продаж/оренда

  Так  Ні, дякую