ye-logo.v1.2

Колишньому депутату Хмельницької облради присудили сім років в’язниці

Кримінал 8758
Антикорупційний суд виніс вирок Миколі Харкавому (з лівого боку)
Антикорупційний суд виніс вирок Миколі Харкавому (з лівого боку). Фото: з архіву редакції

Його визнали винним за кількома статтями, пов’язаними зі шахрайством і хабарництвом.

Вчора, 21 січня, Вищий антикорупційний суд призначив колишньому депутату Хмельницької обласної ради сім років позбавлення волі. Такий вирок йому винесли за закінчений замах на шахрайство й підбурювання до надання 50 тисяч доларів хабаря. Саме стільки він хотів отримати від виконувача обов’язків директора школи-інтернату. Про це повідомили у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі. Хоча вони не називають ім’я ексдепутата, йдеться про Миколу Харкавого, затриманого у 2017 році.

За інформацією пресслужби антикорупційної прокуратури, колишній депутат облради (на той час був чинним — авт.) вирішив заволодіти грішми виконувача обов’язків директора Кам’янець-Подільської спеціалізованої школи-інтернату «Славутинка». Він підбурював свою жертву дати йому 50 тисяч доларів хабаря. За ці кошти обіцяв посприяти призначенню його на посаду директора «Славутинки». А також забезпечити не проведення перевірок у навчальному закладі.

«Вищий антикорупційний суд визнав депутата винним за кількома статтями Кримінального кодексу України: частиною 2 статті 15, частиною 4 статті 190, частиною 4 статті 27 та частиною 4 статті 369. Йдеться про вчинення закінченого замаху на шахрайство та підбурювання до надання неправомірної вигоди», — зазначили в антикорупційній прокуратурі.

Відтак орган правосуддя призначив Миколі Харкавому сім років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади терміном на три роки та з конфіскацією майна. Однак цей вирок не набув остаточної законної сили, адже на нього можна подати апеляцію впродовж 20 днів дати його проголошення.

Нагадаємо, що у червні 2017 року в приміщенні власного готелю правоохоронці «на гарячому» затримали депутата Хмельницької облради. Він саме отримав 50 тисяч доларів від керівника одного з комунальних підприємств краю.

«Ці кошти депутат вимагав за залишення керівника на посаді, продовження договору на роботу, позитивні висновки комісії щодо перевірки стану будівництва об'єкту, а також продовження фінансування капітального будівництва на суму понад 23 мільйони гривень», — зазначили тоді представники поліції.

Як пізніше з’ясувалося, затриманим депутатом виявився представник фракції «За конкретні справи» Микола Харкавий. А його ціллю став виконувач директора Кам’янець-Подільської спеціалізованої школи-інтернату І-ІІІ ступенів «Славутинка». Спершу його справу розглядав Хмельницький міськрайонний суд. Підготовче засідання він розпочав фактично через рік після затримання — у липні 2018-го.

Читайте також: Приватна компанія на Хмельниччині незаконно видобувала вапняк у заповіднику

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую