ye-logo.v1.2

Заборонено поширювати інформацію про українських військових: що загрожуватиме порушникам

Кримінал 2572
Зокрема, заборонено фотографувати та знімати на відео переміщення та розміщення військових, їх техніки та зброї
Зокрема, заборонено фотографувати та знімати на відео переміщення та розміщення військових, їх техніки та зброї. Фото: ілюстративне pixabay.com

Кримінальна відповідальність за такі вчинки діятиме під час воєнного та надзвичайного станів.

Вчора, 24 березня, Верховна Рада прийняла законодавчі зміни, якими запровадила кримінальну відповідальність за поширення без дозволу інформації про наших військових. Зокрема, про їх переміщення та розташування. Максимальне покарання — до 12 років позбавлення волі. Про це свідчить інформація, оприлюднена на сайті парламенту.

Згідно з прийнятим законом, Кримінальний кодекс України доповнили новою статтею — 114-2. У ній передбачена відповідальність за навмисне несанкціоноване розповсюдження під час воєнного або надзвичайного станів інформації:

  1. про направлення та переміщення міжнародної військової допомоги в Україну — від 3 до 5 років позбавлення волі;
  2. про переміщення або розміщення Збройних Сил України чи інших військових формувань України — від 5 до 8 років позбавлення волі.

Йдеться про випадки, коли таку інформацію Генеральний штаб Збройних Сил України не розміщував у відкритому доступі чи не надавав письмового дозволу на її розповсюдження.

Однак за такі дії, які були вчинені за попередньою змовою групи осіб, або з корисливих мотивів, або для надання такої інформації державі-агресору чи незаконним збройним формуванням, або якщо це спричинило тяжкі наслідки, передбачене значно суворіше покарання. А саме — від 8 до 12 років позбавлення волі.

Такі законодавчі зміни набудуть чинності на наступний день, після їх публікації. Для цього спершу їх має підписати Володимир Зеленський. На час написання матеріалу президент поки цього не зробив.

Нагадаємо, водіям заборонили використовувати відеореєстратори на автомобілях і мотоциклах. Загалом не можна фотографувати чи знімати на відео:

  • дороги загального значення;
  • об’єкти загального призначення;
  • об’єкти інфраструктури;
  • блокпости та укріплення;
  • розташування, зосередження чи переміщення військових частин (підрозділів) сил оборони.

До теми: Довічне ув’язнення для колабораціоністів: яке покарання загрожує зрадникам і диверсантам

До теми: Ув’язнення та заборона обіймати певні посади: яке покарання загрожує за співпрацю з окупантами

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую