ye-logo.v1.2

Ув’язнення та заборона обіймати певні посади: яке покарання загрожує за співпрацю з окупантами

Кримінал 3411
Максимальне покарання, передбачене у законодавчих змінах, — довічне ув
Максимальне покарання, передбачене у законодавчих змінах, — довічне ув'язнення. Фото: ілюстративне pixabay.com

Колабораціоністами вважаються громадяни, які, наприклад, добровільно працюють у незаконних органах влади, створених ворогом.

Сьогодні, 16 березня, набув чинності закон про встановлення кримінальної відповідальності за колабораціонізм. У нинішніх умовах йдеться про співпрацю з росією.

Основною новацією законодавчих змін стало доповнення Кримінального кодексу України новою статтею — 111-1 (Колабораційна діяльність). Вона поширюється на громадян, які публічно заперечують збройну агресію проти нашої держави, добровільно обіймають посади в окупаційних органах влади, проводять незаконні вибори й референдуми… За кожну з таких дій передбачена власне покарання. Тож розглянемо кожну з частин нової статті Кримінального кодексу.

Частина перша

У ній передбачена відповідальність для громадян, які публічно:

  • заперечують збройну агресію проти України та окупацію її територій;
  • закликають підтримати дії чи рішення держави-агресора, її збройних формувань або окупаційних адміністрацій та співпрацювати з ними;
  • закликають не визнавати поширення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями.

Пояснення: публічним вважається поширення закликів або висловлювань до невизначеного кола осіб. Зокрема, у мережі Інтернет або за допомогою засобів масової інформації.

Покарання: позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю терміном від 10 до 15 років.

Частина друга

Передбачає відповідальність для громадян, які добровільно обіймають посади, не пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих або адміністративно господарських функцій, у незаконних органах влади на окупованих територіях.

Покарання: позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю терміном від 10 до 15 років з конфіскацією майна або без такої.

Частина третя

Передбачає відповідальність за пропаганду в навчальних закладах для сприяння збройній агресії проти України й уникнення за це відповідальності державою-агресором, встановлення та утвердження тимчасової окупації. А також за впровадження освітніх стандартів держави-агресора.

Покарання: до 2 років виправних робіт, або до 6 місяців арешту, або до 3 років в’язниці з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю терміном від 10 до 15 років.

Частина четверта

Передання матеріальних ресурсів незаконним збройним чи воєнізованим формуванням на окупованих територіях або формуванням держави-агресора. Також передбачає відповідальність за провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором і незаконними органами влади.

Покарання: до 170 тисяч або від 3 до 5 років в’язниці з позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю терміном від 10 до 15 років з конфіскацією майна.

Частина п’ята

Передбачає відповідальність для громадян, які добровільно обіймають посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських функцій, у незаконних органах влади на окупованих територіях. Або ж — добровільно обираються до таких органів, організовують або проводять незаконні вибори чи референдуми та публічно закликають до їх проведення.

Покарання: від 5 до 10 років в’язниці з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю терміном від 10 до 15 років та з конфіскацією майна або без такої.

Частина шоста

Передбачає відповідальність за організацію, проведення та активну участь політичних заходів, інформаційну діяльність у співпраці з державою-агресором або його окупаційною адміністрацією. Це стосується лише тих випадків, коли відсутні ознаки державної зради.

Пояснення: під заходами політичного характеру розуміються з’їзди, збори, мітинги, походи, демонстрації, конференції, круглі столи тощо. А під здійсненням інформаційної діяльності розуміється створення, збирання, одержання, зберігання, використання та поширення відповідної інформації.

Покарання: від 10 до 12 років в’язниці з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю терміном від 10 до 15 років з конфіскацією майна або без такої.

Частина сьома

Передбачає відповідальність для громадян, які добровільно обіймають посади в незаконних судових або правоохоронних органах на окупованих територіях. Або ж — добровільно беруть участь у незаконних збройних чи воєнізованих формуваннях на окупованих територіях і формуваннях держави-агресора. Також покарання загрожуватиме громадянам, які добровільно допомагають таким формуванням воювати проти України.

Покарання: від 12 до 15 років в’язниці з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю терміном від 10 до 15 років з конфіскацією майна або без такої.

Частина восьма

Згідно з нею, значно суворіше покарання загрожуватиме громадянам за дії або рішення, передбачені частинами п’ятою-сьомою, які спричинили загибель людей або інші тяжкі наслідки.

Пояснення: під тяжкими наслідками вважається шкода, яка у тисячу і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

Покарання: 15 років позбавлення волі або довічне ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю терміном від 10 до 15 років з конфіскацією майна або без такої.

До теми: Довічне ув’язнення для колабораціоністів: яке покарання загрожує зрадникам і диверсантам

Коментарі:

Віталій Українець 17.03.2022 08:12

Кожен 3й мій сусід калабарант!

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую