ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Доцентка університету, яка обіцяла допомогти з «кандидатською», заплатить штраф менший, ніж сума хабара

Кримінал 1222
Доцента вузу засудили за зловживання впливом
Доцента вузу засудили за зловживання впливом. Фото: univer.km.ua

Співробітниця вузу заплатить штраф 51 тисячу гривень.

Суд визнав винним завідувачку відділу аспірантури та докторантури Хмельницького університету управління і права імені Леоніда Юзькова, яка за 12 тисяч доларів обіцяла громадянину допомогти отримати ступінь «кандидата юридичних наук». Про це йдеться у вироку Хмельницького міськрайонного суду.

Жінку визнали винною у зловживанні впливом і присудили заплатити 51 тисячу гривень штрафу.

Нагадаємо, що жінку затримали 1 лютого у Хмельницькому після отримання нею чотирьох тисяч доларів хабара. Це лише частина суми, яку мав передати охочий вступити в аспірантуру.

За даними суду, за позитивне вирішення питання про вступ громадянина до аспірантури університету, здачу іспитів, отримання позитивних відгуків від опонентів, захист дисертації та здобуття наукового ступеню - кандидат юридичних наук, жінка планувала отримати неправомірну вигоду в розмірі 12000 доларів США, це понад 300 тисяч гривень за курсом валют на початок року.

Після здачі вступних іспитів доцент отримала спочатку 1500 гривень. За кілька днів обвинувачена повідомила громадянину, що вона буде його науковим керівником і що за здобуття наукового ступеню - кандидат юридичних наук, що включатиме в себе, здійснення нею впливу на членів екзаменаційної комісії щодо здачі іспитів, на опонентів щодо написання ними позитивних відгуків на дисертацію, на членів спеціалізованої вченої ради щодо позитивного захисту дисертації, йому необхідно передати їй 4000 доларів США. Це частина коштів від загальної суми в 12 тисяч доларів. Саме при передачі цих грошей в автомобілі біля обласної філармонії жінку і затримали.

В результаті жінка, яка могла б отримати від 5 до 10 років в’язниці отримала лише штраф, який менше ніж сума хабара. який вона просила у громадянина. Крім того, суд не накладав ніяких додаткових санкцій на жінку, тож вона може й далі очолювати відділ аспірантури та докторантури університету.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую