Гаряча тема:
- Війна
Викрили групу шахраїв, які наживалися на махінаціях з чужими автомобілями
Зловмисники налаштували злочинну схему легалізації автівок, які вони отримували незаконно.
На Хмельниччині група зловмисників підшукувала собі жертв серед людей, які бажали обміняти власний автомобіль з певною доплатою на новіший чи дорожчий. Як розповідають у Секторі комунікації Нацполіції області, вони забирали у потерпілого його автівку, брали з нього доплату (в середньому кілька тисяч доларів) і передавали йому обумовлений автомобіль, але «проблемний». Ті транспортні засоби були з перебитими номерами, підробленими документами, у заставі, під арештом або ж придбані у кредит і ще не виплачені.
Новий власник не здогадувався про темну історію автомобіля, а все це з’ясовувалося лише через кілька днів – коли покупець йшов до державних установ, аби переоформити покупку на себе. Цього невеликого проміжку часу зловмисникам вистачало для того, аби без присутності потерпілого швидко переоформити його автомобіль на третіх осіб та перепродати.
Тепер правоохоронці задокументували цю злочинну діяльність групи з чотирьох осіб, яку очолював 34-річний чоловік.
«Слідчі уже зафіксували 6 фактів таких кримінальних правопорушень вчинених цією злочинною групою», - зазначають у поліції.
Наразі усім членам угруповання оголошено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених цілою низкою статтей Кримінального кодексу України, а саме:
- частиною 2 статті 190 — заволодіння чужим майном шляхом обману (шахрайство), вчиненому за попередньою змовою групою осіб, повторно;
- частиною 2 статті 289 — незаконне заволодіння транспортним засобом, вчинене за попередньою змовою групою осіб, повторно;
- частиною 3 статті 209 — володіння, розпорядження майном, щодо якого фактичні обставини свідчать про його одержання злочинним шляхом, вчиненні дій, спрямованих на приховування, маскування походження такого майна, вчинені особою, яка знала, що таке майно прямо, повністю одержано злочинним шляхом, вчиненому організованою групою, повторно;
- частиною 3 статті 358 — підробка офіційного документу, який видається та посвідчується установою, яка має право видавати такі документи, і який надає права, з метою використання його підроблювачем, вчиненому за попередньою змовою групою осіб.
Розслідування триває. Вирішується питання щодо направлення кримінального провадження на розгляд суду.
Як додають у прессслужбі обласної прокуратури, санкції інкримінованих статей передбачають декілька альтернативних видів покарання, найсуворіше з яких — позбавлення волі на строк від 8 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна.
Читайте також: Вінниччину обстріляли найновішим типом ракет, які вороги мають на озброєнні
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: